Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

VIA BONA 2004

25. červen 2004
CITIGROUP FOUNDATION V USA a NADACE VIA ve spolupráci s THE FOUNDATION FOR A CIVIL SOCIETY, NEW YORK a FÓREM DÁRCŮ vyhlašují 7. ročník ceny za firemní filantropii a podporu obecně prospěšné činnosti VIA BONA 2004. Ocenění VIA BONA je určeno firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí, a to nejen finančními dary. Cílem ocenění je, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a firemní filantropie stále více využívanou součástí konceptu společenské odpovědnosti firem. via Více

"Ženy se rozhodně na trhu práce neztratí," je přesvědčená "Vedoucí podnikatelka světa" Ing. Olga Girstlová, generální ředitelka GiTy, a.s.

25. červen 2004
Olga Girstlová je výraznou osobností mezi českými podnikatelkami. Nejen že její firma úspěšně expanduje, paní Girstlová se ještě vedle své práce věnuje podpoře žen v podnikání a je prezidentkou Moravské asociace podnikatelek a manažerek. Když dodáme, že je matkou čtyř dětí, je jistě o čem si povídat. step Více

Právě vyšlo 5. číslo Zpravodaje Gender Studies, o.p.s. Rovné příležitosti do firem, jehož tématem je nerovnost platů

25. červen 2004
Rovné příležitosti v zaměstnání jsou výrazným tématem dnešní doby. Ženy jsou stále vzdělanější a hledají uplatnění téměř ve všech profesích. Není to snadná cesta, neboť se pohybují v podmínkách, které nejsou ženám a jejich potřebám uzpůsobené. Gender Studies, o.p.s. chce vydáváním e-mailového zpravodaje Rovné příležitosti do firem přispět k informování veřejnosti o situaci žen v České republice, především ve vztahu k trhu práce. Pravidelnými rubrikami jsou Rovné příležitosti v praxi, Firemní filantropie, Zprávy z ženských organizací, Kalendář akcí a rozhovor se zajímavou Osobností. Zpravodaj vychází jednou měsíčně a je rozesílán do soukromých firem, novinářům, poslancům a zájemcům. Aktuální číslo se věnuje především platové nerovnosti mezi muži a ženami.
Pokud máte zájem odebírat zpravodaj Rovné příležitosti do firem, napište na e-mailovou adresu gender.info@ecn.cz, přístupný je také na internetové stránce www.feminismus.cz. Zpravodaj vychází v rámci projektu "Vytváření dárcovského prostředí pro ženskou problematiku mezi zahraničními investory v ČR", podpořeného z programu EU Phare 2002 - Dlouhodobá udržitelnost občanské společnosti.

Přispět na Fond právní pomoci ženám-obětem domácího násilí lze i nákupem umění

25. červen 2004
Neobvyklou charitativní akci upořádala organizace proFem, která se dlouhodobě zabývá problematikou domácího násilí. Ve středu 16. června 2004 se v Galerii Doubner na Václavském náměstí konala benefiční aukce na podporu Fondu právní pomoci ženám-obětem domácího násilí. V aukci bylo draženo kolem 90ti uměleckých děl: fotografie, malby, grafiky a další zajímavé umělecké a užitkové předměty, mimo jiné designové skleničky a šperky. Neprodaná díla je možné shlédnout v katalogu, který organizace proFem vydala k aukci. Pokud se Vám budou díla líbit, můžete se je zakoupit i nyní a přispět tak na Fond právní pomoci. Katalog je k dostání na internetu: www.profem.cz , e-mailová adresa: profem@ecn.cz. lin Více
« | 1 | .. | 738 | 739 | 740 | 741 | 742 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.