We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Promítání a diskuse Ženy v politice

19.3.2019  Praha  | 

Americké centrum a Fórum 50 % Vás srdečně zvou na promítání a navazující diskusi Ženy v politice. Uvidíte film „14 Women“ o amerických senátorkách a budete moci diskutovat o zastoupení žen v české politice. Po promítání filmu s Vámi budou diskutovat Kateřina Valachová (ČSSD), místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Veronika Šprincová, ředitelka organizace Fórum 50 %. Film bude promítán v angličtině, diskuse proběhne v češtině. 

Více

Mothers, child care and the creation of good socialist citizens'

20.3.2019  Jihomoravský kraj  | 

In 1963 a documentary film, Children Without Love [Děti bez lásky], was smuggled out of Communist Czechoslovakia to the Venice Biennale film festival – and was screened in cinemas at home, surreptitiously tagged onto the end of a Miloš Forman film. It showed emotionally distressed young children looked after for long hours in infant homes, many from the first weeks of infancy. A collaboration between filmmaker Kurt Goldberger, child psychologists, an infant home headmistress and a reformist journalist, the film eventually contributed to a change in the law, with the Communist Party committing to extend paid maternity leave for women. This reversed the state’s previous ideological preference for collective child-rearing and full female employment. In this session we will look at visual and written sources from the time, and oral history testimony. We will explore how the debates over child care, and particularly the mother's role in the infant's early years, reflected changing ideas about how the state should support the healthy development of the child's mind so they could grow up to be good members of society, both in socialist countries and in the 'West'

Více

Matka Boží je šťastná, že má chlapečka a ne holčičku, protože chlapec bude jen jednou ukřižován

23. červenec 2004
Nenad Djapič je genderově citlivým čtenářům znám především jako autor protestu proti šovinistickým výrokům senátora Kubery z konce minulého roku. Nenad Djapič je však člověk rozmanité tvořivosti. Je činný jako autor, scenárista, dramaturg a režisér ve filmu, televizi a divadle. Do jeho tvorby patří také malba. Právě skončila výstava Djapičových obrazů, výstavním sálem byl dům Djapičovy rodiny, který obrazy pro svůj velkorysý rozměr zaplnily celý. Více

Rozpočtování z hlediska rovnosti žen a mužů

23. červenec 2004
Na webových stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí ČR máte možnost seznámit se s textem publikace Rozpočtování z hlediska rovnosti žen a mužů, kterou letos vydalo toto ministerstvo ve spoluprácí s Ministerstvem financí ČR. Publikaci vypracovali M. Foltýnová, M. Pavlík a L. Simerská z Gender Studies, o. p. s.

Opravdu má novorozenec blíže k matce?

22. červenec 2004
Přinášíme Vám přednášku H. Hruškové z Feministické skupiny, která se konala v červnu v prostorách Gender Studies, o. p. s. H. Hrušková na základě svých studijních poznatků říká, že novorozenec potřebuje hodně lásky, kterou mu mohou a mají dát oba rodiče. Z toho důvodu pokládá za důležité, aby péče o dítě byla rozdělena mezi oba dva partnery. Překážkou by neměly být představy o tom, kdo co zvládne nebo nezvládne, protože je muž, nebo žena. Více

Žena měsíce - Ing. Eva Ducháčková, Csc.

22. červenec 2004
Přinášíme Vám další rozhovor z cyklu Žena měsíce orgnizace Ženy a věda. Ing. Eva Ducháčková, Csc. absolvovala v roce 1981 studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor finance. Ve stejném roce nastoupila na Vysokou školu ekonomickou v Praze jako asistentka. Od té doby vykonává jak pedagogickou činnost, tak činnost vědeckou v oblasti financí. Nejprve na katedře financí a úvěru a od roku 1990 na katedře bankovnictví a pojišťovnictví. Od roku 1997 současně působí na katedře pojišťovnictví Hospodářské fakulty Technické univerzity v Liberci.
« | 1 | .. | 738 | 739 | 740 | 741 | 742 | .. | 979 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.