Ivana Šáteková: Každodenní sexismus / Everyday Sexism

27.3.2019  Praha  | 

Výstava zaměřená na genderové stereotypy zobrazuje běžné situace, se kterými se ženy v naší společnosti musejí potýkat. Hodnocení týkající se vzhledu, mateřství, správného chování či vyjadřování provázejí ženy od dětství až do stáří. Tyto komentáře mají často formu zdánlivě nevinných a dobře míněných otázek. Výstava slovenské autorky Ivany Šátekové odkrývá sexismus a manipulaci ukrytou v takových výrocích. Výstava je pořádána ve spolupráci s organizací Nesehnutí.

Více

Girls Day 2019

25.4.2019  Česká republika  | 

Ve čtvrtek 25. dubna 2019 se uskuteční další ročník Girls Day. Jedná se o interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Plzni, Olomouci a Mladé Boleslavi.

Více

Vlastním hlasem

26.4.2019  Praha  | 

Výstava Vlastním hlasem, která bude k vidění od 26. dubna v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur, vám představí ženy, které se nebály jít proti dobovým konvencím.

Více

VIA BONA 2004

25. červen 2004
CITIGROUP FOUNDATION V USA a NADACE VIA ve spolupráci s THE FOUNDATION FOR A CIVIL SOCIETY, NEW YORK a FÓREM DÁRCŮ vyhlašují 7. ročník ceny za firemní filantropii a podporu obecně prospěšné činnosti VIA BONA 2004. Ocenění VIA BONA je určeno firmám i jednotlivcům, kteří pomáhají svému okolí, a to nejen finančními dary. Cílem ocenění je, aby se dárcovství a dobročinnost staly přirozenou součástí našeho života a firemní filantropie stále více využívanou součástí konceptu společenské odpovědnosti firem. via Více

"Ženy se rozhodně na trhu práce neztratí," je přesvědčená "Vedoucí podnikatelka světa" Ing. Olga Girstlová, generální ředitelka GiTy, a.s.

25. červen 2004
Olga Girstlová je výraznou osobností mezi českými podnikatelkami. Nejen že její firma úspěšně expanduje, paní Girstlová se ještě vedle své práce věnuje podpoře žen v podnikání a je prezidentkou Moravské asociace podnikatelek a manažerek. Když dodáme, že je matkou čtyř dětí, je jistě o čem si povídat. step Více

Právě vyšlo 5. číslo Zpravodaje Gender Studies, o.p.s. Rovné příležitosti do firem, jehož tématem je nerovnost platů

25. červen 2004
Rovné příležitosti v zaměstnání jsou výrazným tématem dnešní doby. Ženy jsou stále vzdělanější a hledají uplatnění téměř ve všech profesích. Není to snadná cesta, neboť se pohybují v podmínkách, které nejsou ženám a jejich potřebám uzpůsobené. Gender Studies, o.p.s. chce vydáváním e-mailového zpravodaje Rovné příležitosti do firem přispět k informování veřejnosti o situaci žen v České republice, především ve vztahu k trhu práce. Pravidelnými rubrikami jsou Rovné příležitosti v praxi, Firemní filantropie, Zprávy z ženských organizací, Kalendář akcí a rozhovor se zajímavou Osobností. Zpravodaj vychází jednou měsíčně a je rozesílán do soukromých firem, novinářům, poslancům a zájemcům. Aktuální číslo se věnuje především platové nerovnosti mezi muži a ženami.
Pokud máte zájem odebírat zpravodaj Rovné příležitosti do firem, napište na e-mailovou adresu gender.info@ecn.cz, přístupný je také na internetové stránce www.feminismus.cz. Zpravodaj vychází v rámci projektu "Vytváření dárcovského prostředí pro ženskou problematiku mezi zahraničními investory v ČR", podpořeného z programu EU Phare 2002 - Dlouhodobá udržitelnost občanské společnosti.

Přispět na Fond právní pomoci ženám-obětem domácího násilí lze i nákupem umění

25. červen 2004
Neobvyklou charitativní akci upořádala organizace proFem, která se dlouhodobě zabývá problematikou domácího násilí. Ve středu 16. června 2004 se v Galerii Doubner na Václavském náměstí konala benefiční aukce na podporu Fondu právní pomoci ženám-obětem domácího násilí. V aukci bylo draženo kolem 90ti uměleckých děl: fotografie, malby, grafiky a další zajímavé umělecké a užitkové předměty, mimo jiné designové skleničky a šperky. Neprodaná díla je možné shlédnout v katalogu, který organizace proFem vydala k aukci. Pokud se Vám budou díla líbit, můžete se je zakoupit i nyní a přispět tak na Fond právní pomoci. Katalog je k dostání na internetu: www.profem.cz , e-mailová adresa: profem@ecn.cz. lin Více
« | 1 | .. | 741 | 742 | 743 | 744 | 745 | .. | 979 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.