Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více

Nový antropologický slovník s genderovými hesly

20. leden 2010
Antropologický slovník jako první svého druhu v České republice se zabývá také oblastí genderu. Naleznete hesla jako androcentrismus, archeologie genderu, biologický esencialismus, bisexualita, femininita, feminismus, feministická antropologie, gay, gender, genderová analýza, genderová dimenze, genderová identita, lesbismus, maskulinita, podpora slaďování osobního/rodinného a pracovního života, queer, genderová role, sexismus, genderová socializace, genderová studia, genderový audit, genderové stereotypy, slaďování osobního/rodinného a pracovního života, transgender. Slovník přináší také medailony Olympe de Gouges a Mary Wollstonecraft.
Více

České sociální fórum: Praha, Brno, Ústí nad Labem: pátek 29. a sobota 30. ledna 2010

16. leden 2010
Sociální fórum je otevřený prostor, který na mnoha místech planety slouží lidem, kteří se staví proti neoliberalismu a dominanci světa kapitálem a jakékoli formě imperialismu a kteří jsou odhodláni k utváření celoplanetární společnosti, směřující k plodným mezilidským vztahům a rovnovážnému vztahu mezi lidstvem a Zemí. Sociální fórum slouží jako prostor pro svobodnou výměnu názorů a zkušeností a spojování lidí k efektivním akcím. Sociální fórum vstupuje rokem 2010 již do desátého ročníku svých aktivit. Během celého roku se bude konat velké množství akcí na mnoha místech světa. Jelikož sociální fórum kritizuje neoliberální režim, je pro akce sociálního fóra důležitý termín konání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu (27. - 31. ledna 2010), na němž se scházejí neoliberální světové elity. Kolem tohoto termínu proběhne mnoho akcí sociálního fóra (seznam akcí v zahraničí najdete na konci tohoto dopisu). V České republice můžete navštívit různé akce. Více

Blog Lindy Sokačové: Matka jako ze žurnálu

15. leden 2010
Otevřít si nějaký časopis určený pro maminky a budoucí maminky – bez zdrobnělin to prostě nejde – může být nezapomenutelným zážitkem. Rozlišit, co má alespoň něco společného s realitou a co je povídačkou z říše pohádek, je pro redaktorky a redaktory těchto tiskovin poměrně náročný, až nesplnitelný, úkol. I když je pravdou, že pokud mluvím jen o časopisech, tak se dopouštím křivdy – neuvěřitelné pravdy lze najít i ve spoustě informačních materiálů o kojení, porodu a všem co s ním souvisí. Odborníci a odbornice dlouhodobě (v celosvětovém měřítku) upozorňují na to, že kojení ženu před dalším otěhotněním ochrání stoprocentně těžko a že pověst kojení jako vhodné antikoncepce je jen mýtem.

Blog s Gender Studies: Bylo by možné věnovat pozornost znásilnění a sexuálnímu násilí?

11. leden 2010
Právě jsem dočetla blogový příspěvek Meg Stone, ředitelky bostonské organizace IMPACT, která se zabývá prevencí násilí a zneužívání. Ve svém blogu reaguje na odezvu, kterou získala prasečí chřipka v médiích mezi širokou i odbornou veřejností a mezi politiky. Konkrétně přiznává: „Když vidím všechnu tu pozornost, která se dostává prasečí chřipce, žárlím.“
« | 1 | .. | 234 | 235 | 236 | 237 | 238 | .. | 978 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.