Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Volby do Evropského parlamentu v roce 2004: Argumenty na podporu paritní demokracie na evropské úrovni

19. únor 2004
Volby do Evropského parlamentu v červnu 2004 se poprvé uskuteční v celkem 25 zemích „nové“ Evropské unie. V České republice proběhnou v pátek a sobotu 11. a 12. června. V průběhu předchozích volebních období se podíl žen v Evropském parlamentu postupně zvyšoval – v současnosti tvoří ženy 31% všech poslanců. Současné relativně pozitivní rozdělení křesel – alespoň podle pohlaví – však může být ohroženo dalšími volbami, zejména těmi letošními. Ty totiž prokáží respekt „starých“ i „nových“ států k principu rovnosti, jejž všechny deklarativně přijímají. Více

Urgentní výzva pro svobodnou volbu!

19. únor 2004
Dnes jsme se ze zákulisí poslanecké sněmovny dozvěděly následující velmi důležité údaje, týkající se návrhu zákona o zakázání interrupcí:
1. Zákon se bude s největší pravděpodobností projednávat příští úterý či středu.
2. Někteří poslanci, kteří se touto problematikou nijak zvlášť nezabývají, začínají nabývat dojmu, že „zákaz interrupcí si přeje většina voličů“. Tento dojem získali jen a pouze na základě neuvěřitelné „pro-life“ kampaně, díky které každý poslanec/kyně dostává denně až ke 20 mailům vyžadujících zákaz. PROTO JE SKUTEČNĚ VELMI DŮLEŽiTÉ, ABYSTE JEŠTĚ NEJPOZDĚJI BĚHEM PONDĚLÍ ODESLALI CO NEJVÍCE MAILU, KTERÉ PODPORUJÍ SVOBODNOU VOLBU ŽENY – možná nejen poslancům/kyním z vašeho obvodu, ale naprosto všem. UKAZUJE SE, ŽE VYJÁDŘENÍ HLASU „MLČÍCÍ VĚTŠINY“ MÁ OBROVSKOU VÁHU A JE NESMÍRNĚ DŮLEŽITÉ.

"Byl přítomen i vzdor vůči "Nenechávej ty vložky na stole", " říká Pavlína Binková

18. únor 2004
Pavlína Binková, doktorandka sociologie, vytvořila pro výstavu Tento měsíc menstruuji sérií obrazů, využívajících grafických motivů papírků chránících lepící část vložky. Její dílko působí příjemně a překvapivě zároveň, je intimní a novátorské. Pavlínu Binkovou totiž k použití grafických součástí vložek, které tak samozřejmě zahazujeme, přiměla nejen jejich estetická podoba, ale také myšlenka recyklovat svůj vlastní odpad. Použít ho novým způsobem třeba k výzdobě svého životního prostoru. Více

Výzkum ženského orgasmu

18. únor 2004
Naše redakce obdžela následující výzvu. Protože téma ženského orgasmu je tak často zkreslované a tabuizované, chceme studentce Leoně Prokopcové přispět k hledání žen pro výzkum. "Jsem studentkou psychologie Karlovy Univerzity a právě píši diplomovou práci na téma Fenomenologie ženského orgasmu. Zajímám se zejména o prožitek orgasmu a o stav předcházející orgasmu. Hledám ženy pro tuto kvalitativní studii, které by byly ochotné o svém prožitku se mnou hovořit. Rozhovor bude trvat přibližně jednu hodinu. Ženy by měly splnit tato kritéria: Zdraví - nejsou si vědomy žádného závažného mentálního nebo fyzického problému v současné době. Věk - prošly adolescencí, horní věkový limit není stanoven. Sexuální status - mají v současné době partnera a jsou schopny v tomto vztahu dosáhnout orgasmu v přítomnosti partnera alespoň někdy. Sexuální orientace - heterosexuální, bisexuální a lesbické ženy. Pokud znáte ženu, která by se na tomto výzkumu chtěla podílet, můžete mě kontaktovat na emailové adrese: leonaprokopcova@hotmail.com. Pokud by vás zajímal výsledek výzkumu, ráda se o něj s vámi podělím. Děkuji.
« | 1 | .. | 786 | 787 | 788 | 789 | 790 | .. | 975 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.