Feministický a queer tábor 2018 / Feminist and Queer Camp 2018

31.8.2018  

Zveme vás na setkání queer lidí a těch, kdo sympatizují s queer tématikou. Na setkání všech, kdo žerou feminismus, i těch, kdo se nebojí stát u táboráku s feministkama a žvejkat s nima veganský buřty. Kdo se nebojí pohybu, přemýšlení o svém těle, o svých hranicích a hranicích jiných, kdo dokáže respektovat jiné lidi… PŘIJĎTE! Těšit se můžete na víkend plný workshopů, diskuzí, cvičení, kreativity (či alespoň pokusů o ní), koncertů a párty s pivem, limem, koktejlem, sbírání bobříků, táborový karneval a bojovku.

Více

Gender a sebevědomí v uměleckém provozu

21.10.2018  

Diskuze na téma souvislosti sebevědomí a genderu v uměleckém provozu. Jaký vliv na sebevědomí umělkyň a umělců může mít genderová rovnost? V čem je rozdílné postavení umělkyně či umělce vůči institucím? Jak se na uměleckém provozu projevuje mizení umělkyň v důsledku jejich mateřství? Jak vyřešit rozpor uměleckého společenského života a rodičovství zejména v pečující roli? Jaký vliv mají na umělce a umělkyně ekonomické souvislosti, v nichž jejich tvorba vzniká?

Více

OSOBNÉ JE POLITICKÉ

25. únor 2004
Skupina 8.března si Vás dovoluje pozvat do Bratislavy na OSOBNÉ JE POLITICKÉ: Dni o mužoch a ženách v patriarchátě ve dnech 7. a 8. března.
7. března: přednášky ve V klubu v 16 a 18 hodin.
8. března: infostánky na Náměstí SNP, od 16 hodin statická akce.

Vagína monology zakázány v Číně krátce před premiérou

25. únor 2004
Uvedení slavné hry Evy Ensler o ženské sexualitě a právech žen bylo čínskými úřady zakázáno krátce před premiérou, plánovanou na 12. února. Uvedení hry v Číně mělo být součástí kampaně násilí na ženách, které je v Číně velmi rozšířené. V Číně se dosud takto otevřeným způsobem o sexualitě nikdy nemluvilo. Hra napsaná na základě interview se dvěma sty žen bylo přeloženo do 25 jazyků a hraje se s úspěchem po celém světě.

Evropský parlament bez českých žen?

25. únor 2004
Právo volit – snad největší triumf demokracie – dostává v českých reáliích podobu každoročního rituálu. Vloni jsme v referendu odsouhlasili vstup do evropského prestižního klubu, za necelé čtyři měsíce budeme jako plnoprávní členové Evropské unie vybírat konkrétní zástupce do Evropského parlamentu (EP). Legislativní orgán Unie díky největšímu rozšíření v její historii řádně nabobtnal. Prosadit se mezi více než sedmi sty dalšími europoslanci, to už bude vyžadovat opravdu celé muže. A ženy. Potvrdí obsazení čtyřiadvaceti míst, jež jsou v EP vyhrazena českým zástupcům, domácí “moudrost”, že ženy do politiky nepatří? Více

Adéla Stodolová: Všechna jediná

25. únor 2004
Představení Všechna jediná můžete vidět ve dnech 25., 26. a 27. února ve 20 hod. v divadle ALFRÉD VE DVOŘE. Tématem projektu Všechna jediná je boj o jedinečnost, který svádíme všichni. Sledujeme příběh ženy od dětských let po dospělost, příběh boje o svobodu, o vymaňování se ze svazujícího společenského postavení. Poselstvím projektu je zbavit člověka strachu z vlastní osobitosti a podnítit v něm důvěru ke svému vnitřnímu hlasu. Představení je Všechna jediná je doprovázeno živou hudbou cellistky Anny Bubníkové a kytaristy Pavola Smolárika a ručně animovaná projekce Vladimíra Němečka neplní pouze dekorativní úlohu, ale v některých momentech se stává nepostradatelným hereckým partnerem. Více
« | 1 | .. | 783 | 784 | 785 | 786 | 787 | .. | 975 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.