Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Gender Studies a Nový prostor Vám přinášejí: Jan Keller: Chřipka s trvalými následky

7. listopad 2010
Hospodářská krize byla už v plném proudu, americké banky a pojišťovny se hroutily jedna za druhou, státy v Evropě i v zámoří přijímaly rázná protikrizová opatření, ale v Česku vládl klid a mír. Premiér Topolánek národu až do Vánoc roku 2008 tvrdil, že jsme malý úspěšný ostrůvek, kterému se krize zaručeně vyhne. Jeho ministr financí Kalousek, který tehdy čerstvě získal evropskou cenu úspěšného finančníka, premiérovi přitakával a pro rok 2009 prognózoval další urychlení růstu. V jeho představách měl v roce 2009 růst české ekonomiky dosáhnout téměř pěti procent. Podle těchto „expertních“ odhadů se připravoval státní rozpočet na rok 2009, který na papíře velkoryse rozděloval mezi jednotlivé rezorty velké finanční prostředky.

Gender Studies a Nový prostor Vám přinášejí: God save the pound!

7. listopad 2010
Mluvit o českých přistěhovalcích není obvyklé, protože ti, kdo odcestovali na západ, nejčastěji do Velké Británie, se společenským statutem i stylem života často blíží například Ukrajincům žijícím v České rpeublice. Přišli za vyšším výdělkem, což ale zdaleka není to hlavní, co je na ostrovech drží. Jedním z hlavních argumentů pro vstup do evropské unie byla možnost volného pohybu mezi jejími státy. Toho ale podle eurobarometru nakonec nevyužívá tolik Čechů, kolik se čekalo. Za našimi hranicemi žije v evropské unii asi osmdesát tisíc českých občanů – většinou odešli za prací.

Presentation of the publication Mnemosyne – Theatre of Memories and the discussion Remembering the Past is Responsibility for the Present

4. listopad 2010
V sobotu 13.11. 2010 se v knihovně Gender Studies uskuteční prezentace knihy The book Mnemosyne – Theatre of Memories, akce začíná v 17hod. a bude v anglickém jazyce. Více informací o programu a projektu, v rámci kterého kniha vznikla, naleznete v odkazu. V případě zájmu si nezapomeňte rezervovat místo na tuto akci na knihovna@genderstudies.cz.

EKS přijme finančního manažera/manažerku

1. listopad 2010
Evropská kontaktní skupina hledá finančního manažera/manažerku. Oblast činnosti: ekonomika, podnikové finance, administrativa, personalistika. Forma spolupráce: zástup za mateřskou dovolenou po dobu 1roku, ¾ úvazek. Náplň práce: Jde o práci na tříčtvrteční pracovní úvazek (30/40) s nástupem od 15. 11. 2010 v kanceláři v Praze.
« | 1 | .. | 177 | 178 | 179 | 180 | 181 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.