Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Portál o ženách, válce a míru

4. listopad 2003
Ke třetímu výročí schválení rezoluce č. 1325 Rady bezpečnosti OSN O ženách, míru a bezpečnosti byl včera otevřen portál www.WomenWarPeace.org. Agentura UNIFEM vytvořila tyto stránky s cílem centralizovat informace o dopadu válečných konfliktů na ženy, o roli žen v mírových vyjednáváních a udržování míru. Portál nabízí celou řadu analýz, například genderové profily zemí, kde zuří válka, nebo specifické problémy, kterými procházejí ženy a dívky před, během a po konkrétním válečném konfliktu.
Jednohlasně přijatá rezoluce OSN č. 1325 apeluje na postihování zločinů proti ženám a nárokuje ochranu žen a dětí během války. Určila také rámec pro zahrnování genderové perspektivy a hlasů žen do mírových vyjednávání, plánování uprchlických táborů, programů a operací pro udržení míru v problematických oblastech a rekonstrukce společností rozvrácených válkou. Pro naplňování těchto cílů jsou potřeba informace. Proto portál také představuje výsledky výzkumů a shrnuje data z válečných zón. Například nejnovější zprávu 2 expertek OSN, které v roce 2002 navštívily celkem 14 válečných zón a našly šokující důkazy o epidemii násilí proti ženám a dívkám.

Myšlenka, že se mužům musíme vyrovnat ve všem, je už překonaná

3. listopad 2003
S přední českou fotografkou Danou Kyndrovou jsem se sešla na její výstavě Žena mezi vdechnutím a vydechnutím na
Staroměstské radnici. Autorka seděla za kasou a prodávala lístky, jako nenápadný svědek nasávala z návštěvníků nevyřčené myšlenky. S fotoaparátem v ruce se chová také tak. Nemluvily jsme o fotografii, ale o ženách. Více

Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví

3. listopad 2003
V našem feministickém internetovém knihkupectví najdete tyto nové tituly: Rod ženský - Alena Vodáková, Olga Vodáková, eds., Publikace zabírá poměrně širokou škálu sociálních obrazů a zkušeností žen z hlediska historického i pod zorným úhlem různých vědeckých oborů., SLON: 2003, brož., 356 str, 330,- Kč. U nás se slevou 7%! Společenská diskriminace lesbických žen, gay mužů a bisexuálů - MUDr. Ivo Procházka, CSc., David Janík, Mgr. Jiří Hromada, Gay iniciativa: 2003, 80 str. Zasíláme za poštovné! Stigma - Erving Goffman, SLON: 2003, brož., 167 str, 230,- Kč. U nás se slevou 5%! Sociologie rodiny - Ivo Možný, SLON: 2002, 250 str., 190,- Kč. U nás se slevou 5%!

Setkání v Bratislavě při příležitosti výročí 10 let Aspektu

31. říjen 2003
Predbezny program podujatia Aspektu, ktory sa bude konat od 27. novembra do 29. novembra 2003 v Ceskom Centre v Bratislave pri prilezitosti 10 rokov Aspektu. Budeme rady, ak si na dane dni rezervujete svoj cas a zucastnite sa podujatia. Více
« | 1 | .. | 819 | 820 | 821 | 822 | 823 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.