Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Chceme vložky mezi nožky, aneb vzpomínka na menstruaci v letech minulých

9. únor 2004
Gender Studies, o. p. s. si Vás dovoluje pozvat na promítání Originálního videojournalu, přednášku a diskusi s Jiřinou Šiklovou a Kateřinou Čelikovskou "Chceme vložky mezi nožky, aneb vzpomínka na menstruaci v letech minulých". Doprovodná akce k výstavě Tento měsíc menstruuji se koná v úterý 10. února od 17. hodin v prostorách Gallery Art Factory (Václavské náměstí 15, Praha 1).

Podpořte petici proti vulgárním výrokům senátora Kubery!

6. únor 2004
Senátor Kubera obdržel petici, v níž byl vyzván k omluvě za své urážlivé výroky. V reakci na tuto výzvu sice vystoupil na plenárním zasedání Senátu ve středu 21. ledna, jeho pojetí omluvy ovšem vyznělo pitoreskně a jen potvrdilo nepochopení snah všech, kdo se zasazují o práva žen, rovné příležitosti a rovné postavení mužů a žen ve společnosti. Proto nadále vyzýváme k podpisu petice, najdete ji zde. Více

Senátor Kubera se "omluvil"

6. únor 2004
Po přečtení protokolu ze zasedání Senátu ČR k zákonu o státních svátcích a významných dnech jsem chtěl senátoru Kuberovi napsat dopis, který měl začínat: Pane senátore Kubero! Mám pochopit, že jste se omluvil? To je ta omluva, kterou jsem žádal já mnozí/hé, kteří se podepsali/y pod můj dopis předsedovi Senátu ČR, a tím z něj udělali petici? Vy přece vůbec nevíte, komu se máte omluvit, nevíte ani jak. Více

Výzva - Pro svobodnou volbu v otázce interrupcí!

6. únor 2004
V poslední době se objevují pokusy, jejichž cílem je legislativní zákaz interrupcí. S tímto postojem organizace Gender Studies, o. p. s. zásadně nesouhlasí. Nepodporujeme a nepropagujeme interrupce. Nemůžeme se však s navrhovaným zákazem ztotožnit, protože se jedná pouze o zdánlivé řešení problematiky interrupcí.
Dopis s tímto úvodem zasílá organizace Gender Studies, o. p. s. všem poslancům a poslankyním PS Parlamentu ČR. Jestliže se zněním dopisu souhlasíte, uvítáme, pokud ho podepíšete (Váš podpis umístěte nad závorku se jmény autorek dopisu) a pošlete svým jménem poslancům a poslankyním z Vašeho kraje (seznam s kontakty naleznete pod celým zněním dopisu, klikněte na poslance/kyni a zkopírovaný dopis mu/jí zašlete, kopii prosím zašlete na gender.office@ecn.cz). Přivítáme také veškeré šíření naší výzvy. Děkujeme za podporu. Tiskovou zprávu o této akci zasíláme také médiím. Pokud budete mít se zasílaním dopisu jakékoliv potíže, zašlete ho do Gender Studies o.p.s. na adresu gender.office@ecn.cz, rády ho za Vás zašleme (prosíme, připište z jakého jste kraje). Více
« | 1 | .. | 792 | 793 | 794 | 795 | 796 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.