Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Proč nesmí dětské kočárky do obchodu?

23. březen 2004
Tento dopis zaslala paní Dagmar Ndzahabato obchodu Jednota v Nymburce, protože lidé s dětmi v kočárcích nemohou v této prodejně nakupovat. Dobrý den, již delší dobu mne – a mnoho mých známých – zaráží (a uráží) cedule, jež zdobí hlavní vchod do prodejny „Eliška“, která oznamuje těm, kteří mají děti a tudíž se s nimi pohybují po městě, že nemají právo nakoupit v této prodejně. Když jsem se slečny pokladní zeptala, kdo je autorem tohoto nezákonného diskriminačního sdělení, byla jsem informována, že pokud se mi to nelíbí, mám si stěžovat na „podniku“, odkud prý nařízení zmíněnou ceduli vylepit pochází. Tak si tedy stěžuji, oznamuji, že se mi to nelíbí a ráda bych se informovala, zda se tvrzení zaměstnankyně prodejny zakládá na pravdě a pokud ano, co kompetentní osobu, jež toto nařízení vydala, k tomu vedlo. Více

Mileva Marić-Einstein a její přínos teorii relativity

23. březen 2004
Víc jak 20 let kolují dohady tom, do jaké míry se Mileva Marić-Einstein podílela na vývoji teorie relativity. Mnozí se kloní k názoru, že Nobelova cena za fyziku, udělená v roce 1921 Albertu Einsteinovi, patří také jeho první ženě, přestože chybí dostatek písemných důkazů o tom, jakými konkrétními poznatky k teorii relativity přispěla. Více

Novinky ve Feministickém internetovém knihkupectví

22. březen 2004
V našem feministickém internetovém knihkupectví najdete tyto nové tituly: Přímá cesta 6 - Výchova a vzdělávání - anarchofeministický časopis, Anarchofeministická skupina: březen 2004, A4, 44 str., 25,- Kč. Bloody Mary - jaro 2004: Subkultury a patriarchát - feministický zin, Kolektiv BM: březen 2004, A5, 72 str., 25,- Kč. Dcery měděné ženy - Anne Cameronová - vyprávění indiánských žen z kmene Nutba, Stehlík: 2003, váz., 127 str., 198,- Kč. U nás sleva 5%!!! Každodennost renesančního aristokrata - Marie Koldínská - kulturněhistorická monografie, Paseka: 2003, váz., 280 str., 249,- Kč. U nás sleva 5%!!! Journeys from home - 4 American painters - katalog k výstavě, která se do 20. dubna koná v Gender Studies, o. p. s. Zasíláme za poštovné.

Gender Studies, o.p.s. představuje nový Zpravodaj Rovné příležitosti do firem

19. březen 2004
Gender Studies, o.p.s. od března na vydává nový Zpravodaj Rovné příležitosti do firem. Je určen zejména čtenářům a čtenářkám z prostředí komerčních firem. Každý měsíc bude přinášet příklady iniciativ rovných příležitostí, ukázky dobré praxe z firem u nás i v zahraničí, rozhovor se zajímavou osobností a zprávy z ženských organizací. Možnost dostávat Rovné příležitosti do firem každý měsíc přímo do své emailové schránky máte i Vy! Stačí napsat na adresu gender.info@ecn.cz. Více
« | 1 | .. | 774 | 775 | 776 | 777 | 778 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.