We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více

Život v multikulturní společnosti: konfrontace a výzvy

16. říjen 2009
Zveme Vás na cyklus odborných multikulturně - genderových seminářů a workshopů Život v multikulturní společnosti: konfrontace a výzvy. Semináře jsou určeny odborníkům/cím, které/ří se v rámci své práce setkávají s cizinci/kami, cizincům/kám žijícím v ČR, stejně jako veřejnosti. Více

Tisková konference Provident Financial k auditu Rovné příležitosti

12. říjen 2009
Zajímá Vás, proč nejsou příležitosti mužů a žen u nás opravdu rovné, a jak to chceme změnit? Přijměte prosím pozvánku na setkání s médii na toto aktuální téma. Kde a kdy? 15. října 2009 od 11:00 v Hergetově Cihelně, Cihelná 2b, 118 00 Praha 1 – Malá strana. Těšit se můžete na zajímavé povídání na téma rovných příležitostí v zaměstnání moderované Tomášem Krejčířem a diskusi s Mgr. Lindou Sokačovou ze společnosti Gender studies a dalšími zajímavými hosty. Dozvíte se také, jak k genderovým otázkám přistupují ve společnosti Provident Financial, která právě prošla auditem rovných příležitostí. Těšíme se na Vás. RSVP do 14.10.2009. Denisa Kalivodová, GSM: 603 594 728, 724 969 097, email: denisa@primeco.cz nebo Michaela Ridošová, GSM: 602 303 938, 774 443 332, email: michaela@primeco.cz.

Otevřená společnost: Strategie začlenění genderu do české rozvojové spolupráce: Ne móda, ale nutná podmínka efektivity

12. říjen 2009
Ústav mezinárodních vztahů a Centrum ProEquality vydávají společný policy paper s názvem Strategie začlenění genderu do české rozvojové spolupráce: Ne móda, ale nutná podmínka efektivity. Z policy paperu se dozvíte, proč je začlenění genderu do rozvoje důležité, jak málo je téma v české rozvojové spolupráci zohledněné a jaké jsou možné negativní následky pokračujícího upozadění genderu v české rozvojové spolupráci. Jako alternativu nabízí dokument konkrétní postup, jak gender do rozvoje začlenit ve dvojí rovině: průřezově prosazováním rovnosti žen a mužů v každé tvorbě strategie a v každém kroku implementace rozvojové spolupráce a tematicky zaměřením na posílení postavení žen jako přednostních partnerek v rozvojové spolupráci.

BERGMAN UPDATE

8. říjen 2009
Bylo nám kolem dvaceti a Bergmannovy Scény z manželského života jsme sledovali s dojetím, překvapením a trochu i odporem – co se to těm lidem děje? Co je to za hry? Proč se k sobě nemůžou chovat “normálně”? Copak ona nevidí, že on jí lže? A on nevidí, že ona s ním manipuluje? TOHLE SE NÁM NIKDY NESTANE! ...
BERGMAN UPDATE
STAGE CODE & hosté
Socio-dramatický kabaret o manželství / 60 min
ČT 15 / 20h PREMIÉRA – V RÁMCI FESTIVALU 4+4 DNY V POHYBU
« | 1 | .. | 252 | 253 | 254 | 255 | 256 | .. | 979 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.