Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Život v multikulturní společnosti: konfrontace a výzvy

16. říjen 2009
Zveme Vás na cyklus odborných multikulturně - genderových seminářů a workshopů Život v multikulturní společnosti: konfrontace a výzvy. Semináře jsou určeny odborníkům/cím, které/ří se v rámci své práce setkávají s cizinci/kami, cizincům/kám žijícím v ČR, stejně jako veřejnosti. Více

Tisková konference Provident Financial k auditu Rovné příležitosti

12. říjen 2009
Zajímá Vás, proč nejsou příležitosti mužů a žen u nás opravdu rovné, a jak to chceme změnit? Přijměte prosím pozvánku na setkání s médii na toto aktuální téma. Kde a kdy? 15. října 2009 od 11:00 v Hergetově Cihelně, Cihelná 2b, 118 00 Praha 1 – Malá strana. Těšit se můžete na zajímavé povídání na téma rovných příležitostí v zaměstnání moderované Tomášem Krejčířem a diskusi s Mgr. Lindou Sokačovou ze společnosti Gender studies a dalšími zajímavými hosty. Dozvíte se také, jak k genderovým otázkám přistupují ve společnosti Provident Financial, která právě prošla auditem rovných příležitostí. Těšíme se na Vás. RSVP do 14.10.2009. Denisa Kalivodová, GSM: 603 594 728, 724 969 097, email: denisa@primeco.cz nebo Michaela Ridošová, GSM: 602 303 938, 774 443 332, email: michaela@primeco.cz.

Otevřená společnost: Strategie začlenění genderu do české rozvojové spolupráce: Ne móda, ale nutná podmínka efektivity

12. říjen 2009
Ústav mezinárodních vztahů a Centrum ProEquality vydávají společný policy paper s názvem Strategie začlenění genderu do české rozvojové spolupráce: Ne móda, ale nutná podmínka efektivity. Z policy paperu se dozvíte, proč je začlenění genderu do rozvoje důležité, jak málo je téma v české rozvojové spolupráci zohledněné a jaké jsou možné negativní následky pokračujícího upozadění genderu v české rozvojové spolupráci. Jako alternativu nabízí dokument konkrétní postup, jak gender do rozvoje začlenit ve dvojí rovině: průřezově prosazováním rovnosti žen a mužů v každé tvorbě strategie a v každém kroku implementace rozvojové spolupráce a tematicky zaměřením na posílení postavení žen jako přednostních partnerek v rozvojové spolupráci.

BERGMAN UPDATE

8. říjen 2009
Bylo nám kolem dvaceti a Bergmannovy Scény z manželského života jsme sledovali s dojetím, překvapením a trochu i odporem – co se to těm lidem děje? Co je to za hry? Proč se k sobě nemůžou chovat “normálně”? Copak ona nevidí, že on jí lže? A on nevidí, že ona s ním manipuluje? TOHLE SE NÁM NIKDY NESTANE! ...
BERGMAN UPDATE
STAGE CODE & hosté
Socio-dramatický kabaret o manželství / 60 min
ČT 15 / 20h PREMIÉRA – V RÁMCI FESTIVALU 4+4 DNY V POHYBU
« | 1 | .. | 249 | 250 | 251 | 252 | 253 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.