Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Porodní plán: jak vyzrálé je české porodnictví?

29. leden 2010
V českém porodnictví se toho v posledních letech mnoho změnilo a to i v pozitivním slova smyslu. Otázkou však zůstává, zda byla tato změna dostatečná a zda by přeci jenom nemohlo být české zdravotnicí, nebo vlastně čeští zdravotníci a zdravotnice v porodnictví, více otevření a přístupní požadavkům budoucích matek a otců. O tom, kam se Česká republika posunula, jsme si povídaly s režisérkami nového dokumentu „Porodní plán“ Kateřinou Kačerovskou a Gabrielou Kontra. Více

Nový antropologický slovník s genderovými hesly

20. leden 2010
Antropologický slovník jako první svého druhu v České republice se zabývá také oblastí genderu. Naleznete hesla jako androcentrismus, archeologie genderu, biologický esencialismus, bisexualita, femininita, feminismus, feministická antropologie, gay, gender, genderová analýza, genderová dimenze, genderová identita, lesbismus, maskulinita, podpora slaďování osobního/rodinného a pracovního života, queer, genderová role, sexismus, genderová socializace, genderová studia, genderový audit, genderové stereotypy, slaďování osobního/rodinného a pracovního života, transgender. Slovník přináší také medailony Olympe de Gouges a Mary Wollstonecraft.
Více

České sociální fórum: Praha, Brno, Ústí nad Labem: pátek 29. a sobota 30. ledna 2010

16. leden 2010
Sociální fórum je otevřený prostor, který na mnoha místech planety slouží lidem, kteří se staví proti neoliberalismu a dominanci světa kapitálem a jakékoli formě imperialismu a kteří jsou odhodláni k utváření celoplanetární společnosti, směřující k plodným mezilidským vztahům a rovnovážnému vztahu mezi lidstvem a Zemí. Sociální fórum slouží jako prostor pro svobodnou výměnu názorů a zkušeností a spojování lidí k efektivním akcím. Sociální fórum vstupuje rokem 2010 již do desátého ročníku svých aktivit. Během celého roku se bude konat velké množství akcí na mnoha místech světa. Jelikož sociální fórum kritizuje neoliberální režim, je pro akce sociálního fóra důležitý termín konání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu (27. - 31. ledna 2010), na němž se scházejí neoliberální světové elity. Kolem tohoto termínu proběhne mnoho akcí sociálního fóra (seznam akcí v zahraničí najdete na konci tohoto dopisu). V České republice můžete navštívit různé akce. Více

Blog Lindy Sokačové: Matka jako ze žurnálu

15. leden 2010
Otevřít si nějaký časopis určený pro maminky a budoucí maminky – bez zdrobnělin to prostě nejde – může být nezapomenutelným zážitkem. Rozlišit, co má alespoň něco společného s realitou a co je povídačkou z říše pohádek, je pro redaktorky a redaktory těchto tiskovin poměrně náročný, až nesplnitelný, úkol. I když je pravdou, že pokud mluvím jen o časopisech, tak se dopouštím křivdy – neuvěřitelné pravdy lze najít i ve spoustě informačních materiálů o kojení, porodu a všem co s ním souvisí. Odborníci a odbornice dlouhodobě (v celosvětovém měřítku) upozorňují na to, že kojení ženu před dalším otěhotněním ochrání stoprocentně těžko a že pověst kojení jako vhodné antikoncepce je jen mýtem.
« | 1 | .. | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | .. | 975 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.