Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Zpráva Social Watch 2009: lidé na prvním místě

11. březen 2010
Nové české vydání zprávy Social Watch 2009 vychází pod názvem „Lidé na prvním místě“. Zpráva poukazuje na to, že jedinou správnou investicí, která dokáže překonat současnou ekologickou a ekonomickou krizi, je investice do lidí. Obsahuje národní zprávy a mezinárodní srovnání statistických údajů o ekonomické, politické, sociální a lidsko-právní situaci ve světě, a také o dopadech ekonomické krize. Měřítkem pokroku je naplňování mezinárodních smluv týkajících se lidských práv a úmluv Mezinárodní organizace práce.

Komiks o slaďování rodinného a pracovního života Centra pro rodinu

9. březen 2010
Cílem aktivity Komiks je osvěta a podpora motivace v oblasti sladění rodinného a pracovního života, včetně zapojení mužů do péče o děti a domácnost a změna povědomí cílové skupiny. Komiks zábavnou formou pojednává otázky slaďování rodinného a pracovního života, dotýká se i rodových stereotypů ve společnosti a rodině. Obsahově je zajímavý pro dospělé a výtvarně atraktivní pro děti. Jeho některé části jsou využitelné jako omalovánky pro děti. Více

Blog s Gender Studies: Neprověřuj, ale důvěřuj

8. březen 2010
Na následující věty jsem narazila v diskuzi pod článkem k tématu sexuálního násilí: „...jako znasilneni si predstavuju hruzyplny zazitek, kdy se zeny zmocni zcela cizi muz nekde v temnem koute a psychicky ji zkazi cely zivot, pripadne jeste ex-partner, ktereho uz nechtela videt, ale takove ty "znasilneni" na party na wc, kam sla dobrovolne s milencem a najednou cukla, nebo dokonce s pravidelnym manzelem, akorat ze se ji zrovna nechce, zadny veleotres nezpusobi... Laicky receno, pokud nedrela nasucho, byla vzrusena a tedy nebyla znasilnena„. Internetové diskuze nemám ráda. Myslím, že když lidé diskutují anonymně a pomocí klávesnice, velmi snadno a rychle sklouznou k formě, kterou by (snad) tváří v tvář nezvolili. Přesto chci tohoto člověka citovat. Ne snad proto, že bych si myslela, že citace stojí za jakoukoli reakci. To opravdu nestojí. Chtěla bych ale na jejím základě upozornit na smutnou skutečnost, jak je na oběti znásilnění často nahlíženo – jejich zážitek je zlehčován, zesměšňován anebo mu raději rovnou nikdo nevěří.

Ženy a moc v Latinské Americe: přednáška

4. březen 2010
Ekumenická akademie Praha a česká koalice Social Watch pořádají v rámci Týdne ke 100. výročí Mezinárodního dne žen přednášku spisovatelky Markéty Pilátové "Ženy a moc v Latinské Americe – Latinskoamerické ženy a politika". 11.března 2010 od 17 hodin v Café Therapy, Školská 30, Praha 1. Více
« | 1 | .. | 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.