Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

V Ostravě začala výstava o domácím násilí

16. zaří 2003
Sérii černobílých fotografií s tématem domácího násilí si od pondělí mohou prohlédnout návštěvníci Domu kultury města Ostravy. Autorkou expozice nazvané Život s nepřítelem je americká fotografka Donna Ferratová. Fotografie vznikaly v průběhu deseti let, kdy se jejich autorka měla možnost pohybovat v okruhu obětí domácího násilí. Více

Seminář "Žena ve vedení sebe i druhých"

15. zaří 2003
Seminář je určen pro podnikatelky, manažerky, personalistky. Obsahuje právní část (Zákaz diskriminace v mezinárodním právu; Garance rovného zacházení v českém právu; Právní spory a jejich výsledky); psychologickou část (Psychologické podmínky sebeprosazení; Zdroje energie, jejich ochrana a využívání; Stanovení hodnoty vlastní práce; Žena jako nadřízená a podřízená), sociologickou část (Slaďování práce a rodiny – situace u nás a v EU; Postavení žen v managerských pozicích; Zkušenosti s gender v zahraničí). Po absolvování semináře budete vědět, jak se bránit diskriminačním praktikám zaměstnavatelů, jak správně reagovat v pozici nadřízené i podřízené, jak zvýšit pocit vlastní sebehodnoty a optimálně využívat své energetické zdroje, jaké cesty používají ženy v zemích EU při slaďování práce a rodiny a jaké jsou možnosti u nás. Termín semináře: 16.10.2003 - 17.10.2003, místo konán: Hotel Elegant, Ruzyňská 197, Praha 6, pořádá Verlag Dashöfer, bližší informace o obsahu semináře poskytne Ing. Věra Hrdličková (seminar@dashofer.cz; tel.: 224 197 735).

Kampaň proti domácímu násilí na ženách

11. zaří 2003
Kampaň vyhlásilo 10 neziskových organizací z různých regionů České republiky, které se v rámci své činnosti zabývají problematikou domácího násilí vůči ženám (ať již v oblasti přímé pomoci obětem násilí či prevence a poskytování informací). Cílem Kampaně proti domácímu násilí na ženách je zvýšit informovanost o domácím násilí a zároveň posílit povědomí o nepřijatelnosti tohoto jevu. Kampaň chce ukázat, že domácí násilí nelze tolerovat - tolerance (i ze strany tzv. pomáhajících profesí) komplikuje situaci obětí a posiluje cyklus domácího násilí. Na webových stránkách kampaně lze taktéž najít informace o tom, co dělat a kam se obrátit v případě násilí.

Proč muži sepisují psychobláboly a ženy je nadšeně čtou

8. zaří 2003
Z názvu jste se asi dovtípili, že hodlám psát o jednom z největších současných bestsellerů v Čechách i v zahraničí: o knize Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách od autorů Alana a Barbary Peaseových, a o jejím „volném pokračování“ – což je ve skutečnosti jen její krapet překopaná kopie – zvaném Proč muži lžou a ženy pláčou. Více
« | 1 | .. | 834 | 835 | 836 | 837 | 838 | .. | 976 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.