Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

GenderFuckFest 09

18. zaří 2009
„Svoje pohlaví nechte doma!“ Přijďte na Feministický kulturně podvratný festival. Účastníci a účastnice festivalu se mohou těšit na koncerty, přednášky, workshopy, výstavu, divadelní představení/performance, neoddělené záchody, transformaci identity. GenderFuckFest stojí mezi feminismem a queer, mezi politikou a zábavou, mezi teorií a praxí. Chce poukázat na jedno, a přitom nezapomenout na druhé. GenderFuck znamená pokus o rozpuštění genderů, rozvolnění hranic a experimentování s identitami. Cílem GenderFuckFestu je vytvořit radikální prostor, kde by bylo možné alespoň na krátký okamžik dosáhnout svobody od požadavků genderového, patriarchálního a heterosexistického systému. Kdy: 2-4.10.2009, Praha. Kde: NoD, Dlouhá 33, Praha 1, a Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2. Více

AUTOMAT SLAST

17. zaří 2009
AUTOMAT SLAST aneb Zpověď superženy v soumraku loutek je básní na téma identity. Jsme rozpůlení, je nás půl. Od pasu dolů a od pasu vzhůru. Elen něco chybí a nechce vědět co. Olina to ví až moc dobře. Leonardovi stále něco přebývá. Bájný Klavírista dosáhl svého. A Jean se olizuje... Loutkový experiment mezi myšlenkou a vagínou. Rychlosti jsou nekonečné a hlavní slovo má touha. Automat slast sází na zkušenost, která se dotkne každého, ať je jeho gender jakýkoli. Olysalé spoje Automatu slast se pomalu uvolňují. Co bude tím posledním zážitkem?

OSN vytvoří orgán na podporu genderové rovnosti

17. zaří 2009
V pondělí 14. 9. odhlasovalo Valné shromáždění OSN rezoluci, která umožňuje vytvoření samostatného orgánu zabývajícího se otázkami genderové rovnosti a právy žen. Orgán bude vést zástupce/kyně generálního tajemníka, čímž dojde k posílení významu této tematiky. Vytvoření jednoho orgánu však zejména umožní lepší koordinaci aktivit OSN na poli genderové rovnosti.

Konference "Charta za rovnost žen a mužů na úrovni života ve městech a obcích"

16. zaří 2009
Fórum 50 % Vás srdečně zve na konferenci "Charta za rovnost žen a mužů na úrovni života ve městech a obcích". Akce se uskuteční dne 24. září 2009 od 9:00 do 14:00, v konferenční místnosti hotelu Majestic Plaza, Štěpánská 33, Praha 1. Záměrem konference je seznámit Vás s tímto strategickým dokumentem a nastínit možnosti prosazování rovných příležitostí pro ženy a muže v praxi.
« | 1 | .. | 255 | 256 | 257 | 258 | 259 | .. | 978 | »
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.