Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › Women on Waves - Ženy na vlnách

Women on Waves - Ženy na vlnách

3. srpen 2004  | LUCA
Women on Waves - Ženy na vlnách
Každý rok je vykonaných vyše 20 miliónov nelegálnych interrupcií v zlých podmienkach a ročne tak podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) umiera okolo 100.000 žien.
Každý rok je vykonaných vyše 20 miliónov nelegálnych interrupcií v zlých podmienkach a ročne tak podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) umiera okolo 100.000 žien. Odpoveďou na toto násilie páchané na ženských ľudských právach a nedostatok zdravotnej starostlivosti je organizácia Ženy na vlnách, ktorá prevádzkuje mobilnú kliniku na lodi, ktorá pláva do krajín, kde sú interrupcie zakázané. Nezisková organizácie Ženy na vlnách vznikla v máji 1999 v Holandsku. Jej loď prichádza do jednotlivých krajín na základe pozvania miestnych ženských organizácií a interrupcie v počiatočnom štádiu tehotenstva sa tak vykonávajú bezpečne, profesionálne a legálne. Organizácia sa venuje tiež distribuovaniu antikoncepcie a organizovaniu rôznych tréningov, seminárov a workshopov. Cieľom a poslaním organizácie Ženy na vlnách je:1. Podporovať ženy v robení vedomých rozhodnutí o plánovaní rodiny na základe dobrej informovanosti 2. Prevencia pred nechceným tehotenstvom3. Zabezpečenie možnosti bezpečných a legálnych interrupcií4. Zmenšovať zbytočné fyzické a psychické utrpenie a smrť ako následky nelegálnych interrupcií5. Podporovať liberalizáciu interrupčných zákonov na celom sveteZdroj a fotografia (Poľsko, 2003): Women on Waves.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.