Vyučená švadlena národního podniku Šumavan

27.11.2017  Praha  | 

Galerie hlavního města Prahy představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty.
 

Více

Rape culture ve filmech a seriálech

30.1.2018  Praha  | 

Beseda s Kamilem Filou na téma sexuálního násilí a sexismu ve filmech a seriálech, které bude předcházet promítání filmu Špína Terezy Nvotové.

Více

A pak přišla Mirna

13.2.2018  Praha  | 

Když se z dvacetiletých rebelek stanou třicátnice. Všechno, za co bojovaly, občanská angažovanost, nenormativní postavení ženy ve společnosti, alternativní genderové a rodinné vzorce, najednou tak nějak postrádá smysl. Notabene když to něco s růžovým batůžkem na zádech, co jim říká „matko“, se dokáže s tak povědomou razancí vymezit vůči předchozí generaci. Hra německo-švýcarské autorky Sibylle Berg volně navazuje na její předchozí úspěšnou hru A teď: svět!, která byla prestižním německým divadelním časopisem Theater heute zvolena Hrou roku 2014.

 

Více
feminismus.czČlánky › Rozdílné rytmy - setkávání lesbických a bisexuálních žen

Rozdílné rytmy - setkávání lesbických a bisexuálních žen

28. únor 2003
V březnu pokračuje pravidelné středeční setkávání lesbických a bisexuálních žen všech generací a sympatizujících žen, které chtějí lépe porozumět svému lesbicky orientovanému okolí. Pravidelné schůzky se uskuteční každou středu v prostorách Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, blízko Tančícího domu, Praha 2.
Hlavní program 18:00-19:30, taneční hodiny Foxtrotu 19:30-20:45
V březnu pokračuje pravidelné středeční setkávání lesbických a bisexuálních žen všech generací a sympatizujících žen, které chtějí lépe porozumět svému lesbicky orientovanému okolí. Pravidelné schůzky se uskuteční každou středu v prostorách Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, blízko Tančícího domu, Praha 2. Hlavní program 18:00-19:30, taneční hodiny Foxtrotu 19:30-20:45

5.3.2003: Přednáška na téma "Rodiče a děti lesbických žen"
lektorka Phdr. Dagmar Křížková.
Vztahy rodičů k jejich lesbickým/bisexuálním dcerám a vztahy dětí k lesbickým/bisexuálním matkám. Případné dotazy na lektorku můžete napsat do sekce "Náměty".

12.3.2003: Diskuse na téma "Osobní příběhy"
Jak se vyrovnávám se svou odlišnou sexuální orientací, jak se s tím vyrovnává má rodina a mé okolí. Podělte se s námi o vaše zkušenosti a poslechněte si jak podobné situace řešily ostatní ženy.

19.3.2003: Večer plný her
Zavzpomínejte na dětské časy a pojďte si s námi hrát. K dispozici budou nejrůznější stolní hry od karet po Člověče nezlob se. Samozřejmě, že vaše hry a nápady budou vítány.

26.3.2003: Film Heleny Třeštíkové "Ženy orientované na ženy"
Dokumentární film mapující život lesbických žen v průběhu deseti let. Film byl uveden na Febiofestu 2003. Po shlédnutí bude následovat beseda s autorkou projektu a s jednou z protagonistek filmu.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.