Porodní bolesti českého porodnictví

24.4.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude věnován porodnictví. Jak vypadá současná realita českých porodnic? Které otázky a problémy jsou v současnosti nejpalčivější? Odpovídá situace a možnosti porodnic potřebám rodiček a jejich dětí? Co je standardní péče, které praktiky v porodnictví lze označit za problematické a kde jsou hranice porodního násilí? Jaké jsou etické a praktické stránky domácích porodů, zřizování porodních domů a jaká je pozice porodních asistentek? Co ovlivňuje výzkum v oblasti porodnictví, jaká jsou specifika výzkumné činnosti a možnosti uplatnění výsledků?

Více

Girls Day 2018

26.4.2018  Česká republika  |  Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.
Více

Kdo se bojí Ester Krumbachové?

4.5.2018  Praha  | 

První ze série kurátorských bloků věnovaných tvorbě, osobnosti a odkazu Ester Krumbachové. Díky zahraničním kurátorům program nabídne širší perspektivu, v níž je možné uvažovat o upozaděné a zároveň mnohdy mytizované umělkyni, jež ovlivnila několik generací české filmové kultury.

Více
feminismus.czČlánky › Rozdílné rytmy - setkávání lesbických a bisexuálních žen

Rozdílné rytmy - setkávání lesbických a bisexuálních žen

28. únor 2003
V březnu pokračuje pravidelné středeční setkávání lesbických a bisexuálních žen všech generací a sympatizujících žen, které chtějí lépe porozumět svému lesbicky orientovanému okolí. Pravidelné schůzky se uskuteční každou středu v prostorách Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, blízko Tančícího domu, Praha 2.
Hlavní program 18:00-19:30, taneční hodiny Foxtrotu 19:30-20:45
V březnu pokračuje pravidelné středeční setkávání lesbických a bisexuálních žen všech generací a sympatizujících žen, které chtějí lépe porozumět svému lesbicky orientovanému okolí. Pravidelné schůzky se uskuteční každou středu v prostorách Gender Studies, o.p.s., Gorazdova 20, blízko Tančícího domu, Praha 2. Hlavní program 18:00-19:30, taneční hodiny Foxtrotu 19:30-20:45

5.3.2003: Přednáška na téma "Rodiče a děti lesbických žen"
lektorka Phdr. Dagmar Křížková.
Vztahy rodičů k jejich lesbickým/bisexuálním dcerám a vztahy dětí k lesbickým/bisexuálním matkám. Případné dotazy na lektorku můžete napsat do sekce "Náměty".

12.3.2003: Diskuse na téma "Osobní příběhy"
Jak se vyrovnávám se svou odlišnou sexuální orientací, jak se s tím vyrovnává má rodina a mé okolí. Podělte se s námi o vaše zkušenosti a poslechněte si jak podobné situace řešily ostatní ženy.

19.3.2003: Večer plný her
Zavzpomínejte na dětské časy a pojďte si s námi hrát. K dispozici budou nejrůznější stolní hry od karet po Člověče nezlob se. Samozřejmě, že vaše hry a nápady budou vítány.

26.3.2003: Film Heleny Třeštíkové "Ženy orientované na ženy"
Dokumentární film mapující život lesbických žen v průběhu deseti let. Film byl uveden na Febiofestu 2003. Po shlédnutí bude následovat beseda s autorkou projektu a s jednou z protagonistek filmu.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.