Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Podílejte se na obnově Iráku

Podílejte se na obnově Iráku

5. prosinec 2003
Společnost Člověk v tísni hledá odborníky z neziskových organizací, kteří by byli ochotni strávit několik měsíců v Iráku a předat své zkušenosti místním organizacím.
Společnost Člověk v tísni hledá odborníky z neziskových organizací, kteří by byli ochotni strávit několik měsíců v Iráku a předat své zkušenosti místním organizacím.

Společnost Člověk v tísni pracuje na projektu, který si klade za cíl zúročit zkušenosti z transformace ve střední a východní Evropě a předat je Iráku. V rámci projektu budou kvalifikovaní odborníci z nevládních organizací vyškoleni a vysláni na nejméně 3 měsíce (a nejdéle na jeden rok) do Iráku, kde budou pomáhat vybraným iráckým nevládním organizacím a místním vládním úředníkům.

Konkurzu se mohou zúčastnit všichni, kteří splňují tyto požadavky:

1. Práce v neziskovém sektoru v některé ze zemí střední a východní Evropy více než 4 roky
2. Státní příslušnost jedné ze zemí střední a východní Evropy
3. Plynulá angličtina
4. Specifické znalosti vztahující se k určité oblasti neziskové činnosti, např. otázka ženských práv a gender studies, ochrana životního prostředí a vzdělání, demokratický vývoj a rozvoj občanské společnosti, podpora lidí s handicapem atd.
5. Zdatnost v přípravě a psaní žádostí o grant a schopnost naučit to jiné
6. Zkušenost s financováním projektů a schopnost vytvořit finanční plán pro nevládní organizaci
7. Znalost fundraisingu a schopnost předat ji jiným
8. Znalost vývoje ve třetím sektoru v zemích střední a východní Evropy v daném oboru kandidáta
9. Trpělivost, flexibilita a schopnost dobře čelit stresu a měnícím se podmínkám
10. Zájem podílet se na rekonstrukci Iráku

Zájemci by měli zaslat životopis, detailní popis zkušeností z neziskového sektoru, informace o vzdělání a získaných dovednostech v rámci výše zmíněných požadavků, informace o jakékoli životní či pracovní zkušenosti v poválečné situaci a přesný kontakt na sebe.

Životopis a dané informace v angličtině zašlete nejpozději do konce roku na adresu:

Megan King
Člověk v tísni – společnost při ČT, o.p.s.
Sokolská 18
120 00 Praha 2
Česká republika

Více informací: Megan.king@pinf.cz
Tel: 226 200 439.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.