Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Oslavte Mezinárodní den rovnosti žen a mužů

17. června 2010 (čtvrtek) - 19. června 2010 (sobota)
I letos slavíme v Gender Studies Mezinárodní den rovnosti, který tradičně připadá na 19. června. Tento den chápeme jako příležitost k diskuzi o tom, co se za rovností žen a mužů skrývá. Pokud rovnost žen a mužů podporujete, slavte s námí. Pokud máte pochybnosti, přijďte se o ně s námi podělit.

Oslavu Mezinárodního dne rovnosti odstartuje večer autorského čtení "Ze šuplíku na veřejnost". Pokud píšete do šuplíku a rádi byste se o své psaní podělili nebo si jenom poslechli jiné, přijďte ve čtvrtek 17. června v 18:00 hodin do knihovny Gender Studies (Gorazdova 20, Praha 2). Těšíme se na Vaše básně, povídky, romány (jen kousky) nebo třeba divadelní hry. Více informací naleznete zde.

Hlavní oslavy propuknou v sobotu 19. června. Jako obvykle budeme rozdávat noviny, tentokrát na téma znásilnění a sexuální násilí. Naše kamelotky a kameloty můžete ráno od 8.30 do 10.30 potkat v Praze na Andělu, Chodově, Karlově náměstí a Černém mostě a nově také v Brně. Na Andělu navíc najdete náš stánek, na kterém si od 10.00 - 17.00 můžete prohlédnout a vzít naše materiály, publikace, letáky ad. Můžete se zde zastavit, podpořit nás, říct nám svůj názor... Těšíme se na Vás.

Odpoledne budou oslavy probíhat také pod taktovkou České ženské lobby. Na žižkovské Parukářce si můžete mezi 15. a 17. hodinou přijít zvážit (svoji) ženu. Více informací naleznete zde.

 „Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.“místo:  Praha (další akce v Brně)
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.