Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Oslavte Mezinárodní den rovnosti žen a mužů

17. června 2010 (čtvrtek) - 19. června 2010 (sobota)
I letos slavíme v Gender Studies Mezinárodní den rovnosti, který tradičně připadá na 19. června. Tento den chápeme jako příležitost k diskuzi o tom, co se za rovností žen a mužů skrývá. Pokud rovnost žen a mužů podporujete, slavte s námí. Pokud máte pochybnosti, přijďte se o ně s námi podělit.

Oslavu Mezinárodního dne rovnosti odstartuje večer autorského čtení "Ze šuplíku na veřejnost". Pokud píšete do šuplíku a rádi byste se o své psaní podělili nebo si jenom poslechli jiné, přijďte ve čtvrtek 17. června v 18:00 hodin do knihovny Gender Studies (Gorazdova 20, Praha 2). Těšíme se na Vaše básně, povídky, romány (jen kousky) nebo třeba divadelní hry. Více informací naleznete zde.

Hlavní oslavy propuknou v sobotu 19. června. Jako obvykle budeme rozdávat noviny, tentokrát na téma znásilnění a sexuální násilí. Naše kamelotky a kameloty můžete ráno od 8.30 do 10.30 potkat v Praze na Andělu, Chodově, Karlově náměstí a Černém mostě a nově také v Brně. Na Andělu navíc najdete náš stánek, na kterém si od 10.00 - 17.00 můžete prohlédnout a vzít naše materiály, publikace, letáky ad. Můžete se zde zastavit, podpořit nás, říct nám svůj názor... Těšíme se na Vás.

Odpoledne budou oslavy probíhat také pod taktovkou České ženské lobby. Na žižkovské Parukářce si můžete mezi 15. a 17. hodinou přijít zvážit (svoji) ženu. Více informací naleznete zde.

 „Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.“místo:  Praha (další akce v Brně)
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.