Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Konference k výstavě Feministická avantgarda

11.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Jako součást doprovodného programu k výstavě připravuje Dům umění konferenci, která se bude zabývat širšími socio-kulturními aspekty (ne)přítomnosti feministické avantgardy v sedmdesátých, potažmo osmdesátých letech minulého století u nás a specifickými podmínkami, za nichž se v tomto období feministické myšlení profilovalo, respektive obezřetně obcházelo. Smyslem konference je přispět k diskusi o důvodech, proč debaty o feminismu a genderu přežívaly v bývalém Československu tak dlouho na okraji zájmu a proč je tomu tak do jisté míry dodnes. V bouřlivých 60. letech, kdy rapidně narůstal zájem o pochopení role žen ve společnosti (včetně jejích historických proměn) a kdy západní feministické hnutí uvádělo tzv. ženské otázky do sociálně-politické praxe, nebyla u nás druhá vlna feminismu téměř zaznamenána. Závažné politické okolnosti srpna 1968, sovětské okupace a následné normalizace zastavily tento proces v zárodku chystaných sociálních reforem a debaty o feminismu a genderu postihl podobný osud jako jiné nonkonformní myšlenkové trendy.

Více

Mýty o Istanbulské úmluvě - diskusní večer

11.12.2018  Praha  | 

Diskutovat budeme o obsahu a dezinterpretacích spojených s tímto dokumentem, zamyslíme se nad příčinami jejich vzniku a nad jejich důsledky.

Více

Oslavte Mezinárodní den rovnosti žen a mužů

17. června 2010 (čtvrtek) - 19. června 2010 (sobota)
I letos slavíme v Gender Studies Mezinárodní den rovnosti, který tradičně připadá na 19. června. Tento den chápeme jako příležitost k diskuzi o tom, co se za rovností žen a mužů skrývá. Pokud rovnost žen a mužů podporujete, slavte s námí. Pokud máte pochybnosti, přijďte se o ně s námi podělit.

Oslavu Mezinárodního dne rovnosti odstartuje večer autorského čtení "Ze šuplíku na veřejnost". Pokud píšete do šuplíku a rádi byste se o své psaní podělili nebo si jenom poslechli jiné, přijďte ve čtvrtek 17. června v 18:00 hodin do knihovny Gender Studies (Gorazdova 20, Praha 2). Těšíme se na Vaše básně, povídky, romány (jen kousky) nebo třeba divadelní hry. Více informací naleznete zde.

Hlavní oslavy propuknou v sobotu 19. června. Jako obvykle budeme rozdávat noviny, tentokrát na téma znásilnění a sexuální násilí. Naše kamelotky a kameloty můžete ráno od 8.30 do 10.30 potkat v Praze na Andělu, Chodově, Karlově náměstí a Černém mostě a nově také v Brně. Na Andělu navíc najdete náš stánek, na kterém si od 10.00 - 17.00 můžete prohlédnout a vzít naše materiály, publikace, letáky ad. Můžete se zde zastavit, podpořit nás, říct nám svůj názor... Těšíme se na Vás.

Odpoledne budou oslavy probíhat také pod taktovkou České ženské lobby. Na žižkovské Parukářce si můžete mezi 15. a 17. hodinou přijít zvážit (svoji) ženu. Více informací naleznete zde.

 „Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.“místo:  Praha (další akce v Brně)
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.