Girls Day 2018

26.4.2018  Česká republika  |  Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.
Více

Kdo se bojí Ester Krumbachové?

4.5.2018  Praha  | 

První ze série kurátorských bloků věnovaných tvorbě, osobnosti a odkazu Ester Krumbachové. Díky zahraničním kurátorům program nabídne širší perspektivu, v níž je možné uvažovat o upozaděné a zároveň mnohdy mytizované umělkyni, jež ovlivnila několik generací české filmové kultury.

Více

Your Life is Waiting

5.6.2018  Praha  | 

Panelová diskuse o psychiatrickém étosu proběhne v rámci uměleckého projektu Institut Úzkosti. V diskusi se budou zkoumat sociopolitické faktory utvářející psychiatrický étos v českém kontextu i mimo něj. Jak jsou psychiatrické poruchy vymýšleny a konstruovány jako vědecká fakta? Jakou roli v tomto procesu hrají státní instituce? Jak psychiatrický étos ovlivňuje společenské struktury a narativ jáství, který je v nich produkován? Je psychiatrie symptomem kapitalismu a patriarchátu?

Více
feminismus.czČlánky › Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty/ky

Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty/ky

26. leden 2012  |  Sociologický ústav AV ČR v.v.i.
Hledáme uchazeče /uchazečku, který/která je studentem /studentkou 4.-5. ročníku magisterského programu nebo postgraduálního programu oboru sociologie. Nabízíme práci na poloviční úvazek se smlouvou na dobu určitou, doba trvání 1 rok práci v dynamickém výzkumném týmu, zaměřujícím se na otázky postavení mužů a žen, problematiku genderových vztahů, soukromého života, rodičovství a péče ve společnosti podrobné seznámení s metodami a technikami kvalitativního výzkumu účast na výzkumných projektech GA ČR (Péče o starší v ČR; Proměny forem partnerského a rodinného života) možnost získání zkušeností s prací ve vědeckovýzkumné instituci.

Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR  v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty.

Nabízíme
-    práci na poloviční úvazek se smlouvou na dobu určitou, doba trvání 1 rok
-    práci v dynamickém výzkumném týmu, zaměřujícím se na otázky postavení mužů a žen, problematiku genderových vztahů, soukromého života, rodičovství a péče ve společnosti
-    podrobné seznámení s metodami a technikami kvalitativního výzkumu
-    účast na výzkumných projektech GA ČR (Péče o starší v ČR; Proměny forem partnerského a rodinného života)
-    možnost získání zkušeností s prací ve vědeckovýzkumné instituci
-    měsíční ohodnocení 5 000 Kč hrub.

Požadujeme
-    zájem o kvalitativní sociologický výzkum
-    zájem o genderová studia či o sociologii soukromého života
-    genderovou citlivost
-    komunikativnost, samostatnost.

Hledáme uchazeče /uchazečku, který/která je studentem /studentkou 4.-5. ročníku magisterského programu nebo postgraduálního programu oboru sociologie.

Pokud máte zájem, zašlete prosím Váš životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu:

radka.dudova@soc.cas.cz, nejlépe do 12.2. 2012.www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.