Vyučená švadlena národního podniku Šumavan

27.11.2017  Praha  | 

Galerie hlavního města Prahy představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty.
 

Více

Benefice pro RFK

20.1.2018  

Benefice na podporu křesťansko-feministického ekumenického uskupení. Vystoupí kapely Avokaduo, Vobezdud a Zuby Nehty. Kromě muziky bude součástí akce autorské čtení poezie Adama Borziče, Magdalény Šipky a Jana Škroba, benefiční stříhání vlasů, lakování nehtů, feministický šatník...

Více

Rape culture ve filmech a seriálech

30.1.2018  Praha  | 

Beseda s Kamilem Filou na téma sexuálního násilí a sexismu ve filmech a seriálech, které bude předcházet promítání filmu Špína Terezy Nvotové.

Více
feminismus.czČlánky › Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty/ky

Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty/ky

26. leden 2012  |  Sociologický ústav AV ČR v.v.i.
Hledáme uchazeče /uchazečku, který/která je studentem /studentkou 4.-5. ročníku magisterského programu nebo postgraduálního programu oboru sociologie. Nabízíme práci na poloviční úvazek se smlouvou na dobu určitou, doba trvání 1 rok práci v dynamickém výzkumném týmu, zaměřujícím se na otázky postavení mužů a žen, problematiku genderových vztahů, soukromého života, rodičovství a péče ve společnosti podrobné seznámení s metodami a technikami kvalitativního výzkumu účast na výzkumných projektech GA ČR (Péče o starší v ČR; Proměny forem partnerského a rodinného života) možnost získání zkušeností s prací ve vědeckovýzkumné instituci.

Oddělení Gender a sociologie Sociologického ústavu AV ČR  v.v.i. hledá studenta / studentku na pozici stážisty.

Nabízíme
-    práci na poloviční úvazek se smlouvou na dobu určitou, doba trvání 1 rok
-    práci v dynamickém výzkumném týmu, zaměřujícím se na otázky postavení mužů a žen, problematiku genderových vztahů, soukromého života, rodičovství a péče ve společnosti
-    podrobné seznámení s metodami a technikami kvalitativního výzkumu
-    účast na výzkumných projektech GA ČR (Péče o starší v ČR; Proměny forem partnerského a rodinného života)
-    možnost získání zkušeností s prací ve vědeckovýzkumné instituci
-    měsíční ohodnocení 5 000 Kč hrub.

Požadujeme
-    zájem o kvalitativní sociologický výzkum
-    zájem o genderová studia či o sociologii soukromého života
-    genderovou citlivost
-    komunikativnost, samostatnost.

Hledáme uchazeče /uchazečku, který/která je studentem /studentkou 4.-5. ročníku magisterského programu nebo postgraduálního programu oboru sociologie.

Pokud máte zájem, zašlete prosím Váš životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu:

radka.dudova@soc.cas.cz, nejlépe do 12.2. 2012.www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.