Porodní bolesti českého porodnictví

24.4.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude věnován porodnictví. Jak vypadá současná realita českých porodnic? Které otázky a problémy jsou v současnosti nejpalčivější? Odpovídá situace a možnosti porodnic potřebám rodiček a jejich dětí? Co je standardní péče, které praktiky v porodnictví lze označit za problematické a kde jsou hranice porodního násilí? Jaké jsou etické a praktické stránky domácích porodů, zřizování porodních domů a jaká je pozice porodních asistentek? Co ovlivňuje výzkum v oblasti porodnictví, jaká jsou specifika výzkumné činnosti a možnosti uplatnění výsledků?

Více

Girls Day 2018

26.4.2018  Česká republika  |  Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.
Více

Kdo se bojí Ester Krumbachové?

4.5.2018  Praha  | 

První ze série kurátorských bloků věnovaných tvorbě, osobnosti a odkazu Ester Krumbachové. Díky zahraničním kurátorům program nabídne širší perspektivu, v níž je možné uvažovat o upozaděné a zároveň mnohdy mytizované umělkyni, jež ovlivnila několik generací české filmové kultury.

Více
feminismus.czČlánky › Obrazovú správu o krajine pripraví Lucia Nimcová

Obrazovú správu o krajine pripraví Lucia Nimcová

17. únor 2003  | SITA
Grant Inštitútu pre verejné otázky (IVO) na vypracovanie Obrazovej správy o stave krajiny - Slovensko 003 získala Lucia Nimcová so svojím projektom Ženy.
Grant Inštitútu pre verejné otázky (IVO) na vypracovanie Obrazovej správy o stave krajiny - Slovensko 003 získala Lucia Nimcová so svojím projektom Ženy.

Ocenením pre autorku je nielen 100 tisíc korún, ale aj možnosť samostatnej výstavy v rámci Mesiaca fotografie v Bratislave v novembri a knižné vydanie fotografického projektu. Ako agentúru SITA informoval programový riaditeľ IVO Miroslav Kollár, o víťazke súťaže dnes rozhodla päťčlenná odborná porota, v ktorej bol okrem neho aj Pavel Breier, víťaz prvého ročníka grantu Martin Kollár, Václav Macek a Tomáš Prospěch.

Nimcová by mala začať pracovať na projekte od 15. februára a skončiť by mala do konca októbra. Podstatou projektu je príprava kolekcie 35 až 40 fotografií, ktoré budú fotografickou správou o stave krajiny v tomto roku. Na rozdiel od iných projektov IVO, v tomto prípade nemá ísť o súhrnnú, objektívnu a vyčerpávajúcu správu, ale o subjektívnu autorskú výpoveď.

IVO zorganizoval súťaž už po tretí raz, pričom zúčastniť sa na nej mohol každý fotograf starší ako 18 rokov, a to najneskôr do 10. februára. Víťazom prvých dvoch ročníkov súťaže sa stal Martin Kollár a Jozef Ondzik.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.