Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Nobelova cena za mír putuje do Íránu

Nobelova cena za mír putuje do Íránu

Letošní Nobelovu cenu míru získala proti všem očekáváním íránská aktivistka za lidská práva Šírín Ebadíová (54), a to "za zásluhy o demokracii a lidská práva". Oznámil to v pátek Nobelův výbor v Oslu. Za nejžhavější kandidáty byli přitom ještě ve čtvrtek považováni papež Jan Pavel II. a bývalý český prezident Václav Havel.
OSLO - Ebadíová se zasazuje o posilování právního statutu žen v Íránu, své aktivity zaměřuje také na boj s chudobou a zneužívání dětí. Proslula však především jako první íránská soudkyně. Po Chomejního islámské revoluci v roce 1979 musela ze svého postu odejít. Nyní vyučuje právo na Teheránské univerzitě, jako advokátka také zastupuje četné disidenty. "Každý, kdo se snaží o posilování lidských práv v Íránu, musí žít ve strachu od narození až do smrti, ale já jsem se naučila, tento strach překonávat," prohlásila nedávno Ebadíová. Kritici jí vyčítají, že je příliš proamerická a že pošpiňuje jméno íránského lidu. "Jsem Íránka, jsem na to hrdá a budu žít v mé zemi tak dlouho, jak to jen půjde," prohlásila Ebadíová na jejich adresu. Havel potěšen Exprezident Václav Havel je potěšen, že ocenění získala íránská právnička a bojovnice za lidská práva Šírín Ebadíová. Z toho, co o ní ví, soudí, že si toto ocenění bezpochyby zaslouží a srdečně jí blahopřeje. Sdělila to v pátek na dotaz Práva jeho kancelář. Blahoslav Hruška, Jitka Götzová, DPA
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.