We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více

Jaké je to rodit doma

14. května 2004 (pátek) - 16. května 2004 (neděle)
Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář Jaké je to rodit doma - porod doma z perspektivy ženy-rodičky, který se uskuteční 14. – 16. 5. 2004 v mateřském centru MÁJ v Českých Budějovicích. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.

Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář

Jaké je to rodit doma

porod doma z perspektivy ženy-rodičky

14. – 16. 5. 2004

mateřské centrum MÁJ
A. Barcala 2
České Budějovice


Seminář je určen především ženám, které uvažují o porodu doma. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.


Přednášející:
Porodní asistentky:

Zuzana Štromerová
Ivana Königsmarková
Marie Vnoučková
Maria Spernbauer (Rakousko)

Matky:
Petra Sovová
Sylva Šmídová
Eliška Fuxová
Bora Berlinger (Rakousko)
Dipl.- Psych. Johanka Kubaňová Castillo

Počet účastníků: max 30 ( omezen kapacitou místnosti)

Bližší informace u Johanky Kubaňové Castillo (386 323 240, Johanka_Kuca@yahoo.de)
a na www.iham.cz

místo:  mateřské centrum MÁJ, A. Barcala 2 , České Budějovice
pořádá:  Hnutí za aktivní mateřství
kontakt:  Johanka Kubaňová Castillo     tel.:  386 323 240

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.