Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Jaké je to rodit doma

14. května 2004 (pátek) - 16. května 2004 (neděle)
Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář Jaké je to rodit doma - porod doma z perspektivy ženy-rodičky, který se uskuteční 14. – 16. 5. 2004 v mateřském centru MÁJ v Českých Budějovicích. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.

Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář

Jaké je to rodit doma

porod doma z perspektivy ženy-rodičky

14. – 16. 5. 2004

mateřské centrum MÁJ
A. Barcala 2
České Budějovice


Seminář je určen především ženám, které uvažují o porodu doma. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.


Přednášející:
Porodní asistentky:

Zuzana Štromerová
Ivana Königsmarková
Marie Vnoučková
Maria Spernbauer (Rakousko)

Matky:
Petra Sovová
Sylva Šmídová
Eliška Fuxová
Bora Berlinger (Rakousko)
Dipl.- Psych. Johanka Kubaňová Castillo

Počet účastníků: max 30 ( omezen kapacitou místnosti)

Bližší informace u Johanky Kubaňové Castillo (386 323 240, Johanka_Kuca@yahoo.de)
a na www.iham.cz

místo:  mateřské centrum MÁJ, A. Barcala 2 , České Budějovice
pořádá:  Hnutí za aktivní mateřství
kontakt:  Johanka Kubaňová Castillo     tel.:  386 323 240

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.