Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Jaké je to rodit doma

14. května 2004 (pátek) - 16. května 2004 (neděle)
Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář Jaké je to rodit doma - porod doma z perspektivy ženy-rodičky, který se uskuteční 14. – 16. 5. 2004 v mateřském centru MÁJ v Českých Budějovicích. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.

Hnutí za aktivní mateřství si Vás dovoluje pozvat na seminář

Jaké je to rodit doma

porod doma z perspektivy ženy-rodičky

14. – 16. 5. 2004

mateřské centrum MÁJ
A. Barcala 2
České Budějovice


Seminář je určen především ženám, které uvažují o porodu doma. Seminář poskytne informace o realitě porodu doma v Čechách (česká legislativa ohledně porodu doma, hledání porodní asistentky, úřední formality) a zároveň možnost porovnání se zahraničím. Přednášet budou porodní asistentky, které mají zkušenosti s porody doma u nás i v zahraničí a matky, které rodily v Čechách nebo v zahraničí doma.


Přednášející:
Porodní asistentky:

Zuzana Štromerová
Ivana Königsmarková
Marie Vnoučková
Maria Spernbauer (Rakousko)

Matky:
Petra Sovová
Sylva Šmídová
Eliška Fuxová
Bora Berlinger (Rakousko)
Dipl.- Psych. Johanka Kubaňová Castillo

Počet účastníků: max 30 ( omezen kapacitou místnosti)

Bližší informace u Johanky Kubaňové Castillo (386 323 240, Johanka_Kuca@yahoo.de)
a na www.iham.cz

místo:  mateřské centrum MÁJ, A. Barcala 2 , České Budějovice
pořádá:  Hnutí za aktivní mateřství
kontakt:  Johanka Kubaňová Castillo     tel.:  386 323 240

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.