Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › Jak získat částečný úvazek?

Jak získat částečný úvazek?

Jak získat částečný úvazek?
Jak získat částečný úvazek? Poradí vám Gender Studies, o.p.s. v nové publikaci pro zaměstnance, která bude vycházet v září. Bude obsahovat jak právní tak praktické informace na téma mateřské a rodičovské dovolené, příspěvků v mateřství a rodičovství, flexibilních forem práce a i praktické a trošku nestandardní rady, jak postupovat, máte-li ve svém okolí nedostupné zařízení péče o děti. Zde přinášíme úryvek, který se týká vašich možností, chcete-li pracovat na částečný úvazek.

Jak získat částečný úvazek? Poradí vám Gender Studies, o.p.s. v nové publikaci pro zaměstnance, která bude vycházet v září. Bude obsahovat jak právní tak praktické informace na téma mateřské a rodičovské dovolené, příspěvků v mateřství a rodičovství, flexibilních forem práce a i praktické a trošku nestandardní rady, jak postupovat, máte-li ve svém okolí nedostupné zařízení péče o děti. Zde přinášíme úryvek, který se týká vašich možností, chcete-li pracovat na částečný úvazek:

Jak přesvědčit zaměstnavatele, aby vám poskytl možnost pracovat na částečný úvazek?

1. Pokud pečujete o dítě mladší 15 let, jste těhotná, nebo prokážete, že pečujete o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, máte právní nárok na částečný úvazek. Zaměstnavatel musí v těchto případech částečný úvazek poskytnout, nebrání-li mu v tom vážné provozní důvody.

2. O částečný úvazek požádejte písemnou formou a požadujte též písemné vyjádření svého zaměstnavatele.

3. Chcete-li částečný úvazek na omezenou dobu, uveďte toto do smlouvy se zaměstnavatelem, kterou budete uzavírat.

4. Doporučujeme nespoléhat na ústní dohodu, která je dle zákona dostačující, ale uzavřít o částečném úvazku smlouvu.

5. Předem nepředpokládejte, že zaměstnavatel na částečný úvazek nepřistoupí, aniž byste se zeptali. Máte-li o něj zájem, zaměstnavatele rozhodně požádejte. 61% zaměstnavatelů, kteří částečné úvazky nenabízí, deklarovalo, že by zaměstnancům, kteří by potřebovali úpravu pracovní doby, protože pečují o malé děti, či z důvodu jiných rodinných závazků, pravděpodobně vyhovělo (1).

6. Obecně mají zaměstnavatelé v ČR představu, že částečný úvazek je výhodný pro zaměstnance a zaměstnankyně, avšak nevýhodný pro firmu. Snažte se přesvědčit zaměstnavatele, že to není pravda.

7. Reálnou nevýhodou pro firmu je vyšší administrativní zátěž a větší náklady na účetnictví.

8. Nevýhod částečného úvazku na straně zaměstnance či zaměstnankyně je ale také celá řada. Především mají tito zaměstnanci horší postavení, pokud jde o pracovní postup, mají horší přístup k podnikovým školením a kurzům, nemají takový nárok na zaměstnanecké výhody a mají obecně nižší jistotu zaměstnání. Tyto nevýhody mohou hraničit až s nepřímou diskriminací. Vyjasněte si se svým zaměstnavatelem tyto záležitosti před nástupem na částečný úvazek.

9. Neděláte-li manuální práci (kde je částečný úvazek dobře vymezitelný, např. počtem vyrobených výrobků), dejte si pozor na objem práce, který budete muset vykonávat, nižší úvazek většinou přináší více práce, kterému se lze velmi obtížně vyhnout. Např. klienti a mnohdy i kolegové vám telefonují i mimo vaši pracovní dobu, protože neznají rozvrh vašich hodin, ale také protože se řada záležitostí musí řešit akutně. A jen taková banalita jako vyplňování pracovních výkazů vám rozhodně nezabere polovinu času než jejich vyplňování při celém úvazku. Bude o něco málo kratší, ale na polovinu času se při polovičním úvazku nedostanete. Zdůrazněte to svému zaměstnavateli.

10. Za částečný úvazek budete vděční, stanete se loajálnějším zaměstnancem.

11. Budete spokojenější, protože budete mít pocit, že lépe zvládáte životní situaci – např. péči o malé dítě a zároveň zaměstnání, budete podávat vyšší výkon.

Manuál můžete získat na webové adrese: http://knihkupectvi.feminismus.cz

(1) Rodinné potřeby zaměstnanců, Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, 2009, http://praha.vupsv.cz/Fulltext/vz_304.pdf

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.