Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více
feminismus.czČlánky › HOVORY MIMO KUCHYŇ

HOVORY MIMO KUCHYŇ

10. březen 2004  | www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz si Vás dovoluje pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ... (10.3.)
www.hlidacifena.cz si Vám dovoluje představit a pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ...

Nový krůček na cestě v projektu "2008 hodin pro prezidentku" ? www.hlidacifena.cz Vám poodkrývá osobnosti, jak je neznáte, ale hledá i osobnosti nové. Hovory pojímáme jako jedinečnou příležitost představit konkrétní ?politickou? osobnost (ve smyslu "veřejné je politické"). Ve veřejných Hovorech se setkávají dvě ženské osobnosti: jedna v roli hostitelky si pozve a představí ženskou osobnost, kterou zná a váží si její práce ve společnosti; klade jí otázky, které by měly odkrýt zájmy a priority této osobnosti a zároveň i zájmy a priority její. Hovory pokračují dále tím, že hostka převezme štafetu, sama se ujme úlohy tazatelky a pozve k ?osobnímu? hovoru další zajímavou ženu.

Duely se budou konat nepravidelně a informace o nich najdete na stránkách www.hlidacifena.cz.


Druhé Hovory: 10.3. v 18hod. v Blue Velvet Café, ul. Čerchovská 4 M. Kotišová si pozvala k rozhovoru novinářku na volné noze Zdenku Ulmannovou. (jelikož teprve začínáme, hostitelkou je v obou případech redaktorka www.hlidacifena.cz)

Nemůžete-li přijít osobně, přepisy hovorů si můžete přečíst na internetu, budou vyvěšeny na www.hlidacifena.cz tak do 1 měsíce.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.