Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více
feminismus.czČlánky › HOVORY MIMO KUCHYŇ

HOVORY MIMO KUCHYŇ

10. březen 2004  | www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz si Vás dovoluje pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ... (10.3.)
www.hlidacifena.cz si Vám dovoluje představit a pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ...

Nový krůček na cestě v projektu "2008 hodin pro prezidentku" ? www.hlidacifena.cz Vám poodkrývá osobnosti, jak je neznáte, ale hledá i osobnosti nové. Hovory pojímáme jako jedinečnou příležitost představit konkrétní ?politickou? osobnost (ve smyslu "veřejné je politické"). Ve veřejných Hovorech se setkávají dvě ženské osobnosti: jedna v roli hostitelky si pozve a představí ženskou osobnost, kterou zná a váží si její práce ve společnosti; klade jí otázky, které by měly odkrýt zájmy a priority této osobnosti a zároveň i zájmy a priority její. Hovory pokračují dále tím, že hostka převezme štafetu, sama se ujme úlohy tazatelky a pozve k ?osobnímu? hovoru další zajímavou ženu.

Duely se budou konat nepravidelně a informace o nich najdete na stránkách www.hlidacifena.cz.


Druhé Hovory: 10.3. v 18hod. v Blue Velvet Café, ul. Čerchovská 4 M. Kotišová si pozvala k rozhovoru novinářku na volné noze Zdenku Ulmannovou. (jelikož teprve začínáme, hostitelkou je v obou případech redaktorka www.hlidacifena.cz)

Nemůžete-li přijít osobně, přepisy hovorů si můžete přečíst na internetu, budou vyvěšeny na www.hlidacifena.cz tak do 1 měsíce.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.