Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › HOVORY MIMO KUCHYŇ

HOVORY MIMO KUCHYŇ

10. březen 2004  | www.hlidacifena.cz
www.hlidacifena.cz si Vás dovoluje pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ... (10.3.)
www.hlidacifena.cz si Vám dovoluje představit a pozvat Vás na HOVORY MIMO KUCHYŇ...

Nový krůček na cestě v projektu "2008 hodin pro prezidentku" ? www.hlidacifena.cz Vám poodkrývá osobnosti, jak je neznáte, ale hledá i osobnosti nové. Hovory pojímáme jako jedinečnou příležitost představit konkrétní ?politickou? osobnost (ve smyslu "veřejné je politické"). Ve veřejných Hovorech se setkávají dvě ženské osobnosti: jedna v roli hostitelky si pozve a představí ženskou osobnost, kterou zná a váží si její práce ve společnosti; klade jí otázky, které by měly odkrýt zájmy a priority této osobnosti a zároveň i zájmy a priority její. Hovory pokračují dále tím, že hostka převezme štafetu, sama se ujme úlohy tazatelky a pozve k ?osobnímu? hovoru další zajímavou ženu.

Duely se budou konat nepravidelně a informace o nich najdete na stránkách www.hlidacifena.cz.


Druhé Hovory: 10.3. v 18hod. v Blue Velvet Café, ul. Čerchovská 4 M. Kotišová si pozvala k rozhovoru novinářku na volné noze Zdenku Ulmannovou. (jelikož teprve začínáme, hostitelkou je v obou případech redaktorka www.hlidacifena.cz)

Nemůžete-li přijít osobně, přepisy hovorů si můžete přečíst na internetu, budou vyvěšeny na www.hlidacifena.cz tak do 1 měsíce.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.