Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Fatální Fámy - HERSTORKY

11. prosince 2003 (čtvrtek) 18:00 - 20:00
Ve čtvrtek 30. prosince 2003 si Vás dovolujeme pozvat do knihovny Gender Studies, o.p.s. na představení trojsbírky poetické skupiny Fatálni fámy HERSTORKY. Skupina Fatální fámy se skládá ze tří básnířek: Ropa Interior (Markéty Škodové), AnnaGramové (Ireny Reifové) a Johanky Katové (Kateřiny Jonášové)

Gender Studies, o. p. s. Vás zve na představení knihy ženské poetické skupiny Fatální fámy HERSTORKY

Ženská poetická skupina Fatální fámy byla založena v roce 2002 v pražské kavárně Čtrnáctka. Členkami této skupiny jsou Ropa Interior (Markéta Škodová), AnnaGramová (Irena Reifová) a Johanka Katová (Kateřina Jonášová). Vedle těchto tří básnířek je členkou také fotografka vystupující pod jménem „blue“, jejíž fotografie doprovázejí sbírku. Sbírka je rozdělena na tři cykly: Johanka Katová: Malá Čarodějná, AnnaGramová: Podstatná přídavná jména a Ropa Interior: Tortily s panenkovým pyré.

Johanka Katová

Mladičká

Škvírkami skořápek ve mně

Táhnu tě tepnami pevně

Provazy temnými

Táhnu tě, tělo

Krvavé tělo

Klínem mým uhoříš

Čtvrtek 11.prosince 2003 od 18. hodiny.

Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.

Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

Kniha byla vydána nakladatelstvím Argo.

místo:  knihovna, Gorazdova 20 , 120 00 Praha 2
pořádá:  Gender Studies o.p.s.
kontakt:  Alexandra Doleželová     tel.:  224 915 666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.