We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více

Fatální Fámy - HERSTORKY

11. prosince 2003 (čtvrtek) 18:00 - 20:00
Ve čtvrtek 30. prosince 2003 si Vás dovolujeme pozvat do knihovny Gender Studies, o.p.s. na představení trojsbírky poetické skupiny Fatálni fámy HERSTORKY. Skupina Fatální fámy se skládá ze tří básnířek: Ropa Interior (Markéty Škodové), AnnaGramové (Ireny Reifové) a Johanky Katové (Kateřiny Jonášové)

Gender Studies, o. p. s. Vás zve na představení knihy ženské poetické skupiny Fatální fámy HERSTORKY

Ženská poetická skupina Fatální fámy byla založena v roce 2002 v pražské kavárně Čtrnáctka. Členkami této skupiny jsou Ropa Interior (Markéta Škodová), AnnaGramová (Irena Reifová) a Johanka Katová (Kateřina Jonášová). Vedle těchto tří básnířek je členkou také fotografka vystupující pod jménem „blue“, jejíž fotografie doprovázejí sbírku. Sbírka je rozdělena na tři cykly: Johanka Katová: Malá Čarodějná, AnnaGramová: Podstatná přídavná jména a Ropa Interior: Tortily s panenkovým pyré.

Johanka Katová

Mladičká

Škvírkami skořápek ve mně

Táhnu tě tepnami pevně

Provazy temnými

Táhnu tě, tělo

Krvavé tělo

Klínem mým uhoříš

Čtvrtek 11.prosince 2003 od 18. hodiny.

Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.

Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

Kniha byla vydána nakladatelstvím Argo.

místo:  knihovna, Gorazdova 20 , 120 00 Praha 2
pořádá:  Gender Studies o.p.s.
kontakt:  Alexandra Doleželová     tel.:  224 915 666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.