Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Fatální Fámy - HERSTORKY

11. prosince 2003 (čtvrtek) 18:00 - 20:00
Ve čtvrtek 30. prosince 2003 si Vás dovolujeme pozvat do knihovny Gender Studies, o.p.s. na představení trojsbírky poetické skupiny Fatálni fámy HERSTORKY. Skupina Fatální fámy se skládá ze tří básnířek: Ropa Interior (Markéty Škodové), AnnaGramové (Ireny Reifové) a Johanky Katové (Kateřiny Jonášové)

Gender Studies, o. p. s. Vás zve na představení knihy ženské poetické skupiny Fatální fámy HERSTORKY

Ženská poetická skupina Fatální fámy byla založena v roce 2002 v pražské kavárně Čtrnáctka. Členkami této skupiny jsou Ropa Interior (Markéta Škodová), AnnaGramová (Irena Reifová) a Johanka Katová (Kateřina Jonášová). Vedle těchto tří básnířek je členkou také fotografka vystupující pod jménem „blue“, jejíž fotografie doprovázejí sbírku. Sbírka je rozdělena na tři cykly: Johanka Katová: Malá Čarodějná, AnnaGramová: Podstatná přídavná jména a Ropa Interior: Tortily s panenkovým pyré.

Johanka Katová

Mladičká

Škvírkami skořápek ve mně

Táhnu tě tepnami pevně

Provazy temnými

Táhnu tě, tělo

Krvavé tělo

Klínem mým uhoříš

Čtvrtek 11.prosince 2003 od 18. hodiny.

Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.

Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

Kniha byla vydána nakladatelstvím Argo.

místo:  knihovna, Gorazdova 20 , 120 00 Praha 2
pořádá:  Gender Studies o.p.s.
kontakt:  Alexandra Doleželová     tel.:  224 915 666

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.