We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Data vs. Girls

20.3.2019  Praha  | 

Jak holky mění svět IT a dat a jak tento svět mění je? Jaké jsou nové trendy a jak se v tomto světě udržet updated? Bojují holky v IT stále se stereotypy? Jak jsou ženy oceňovány - finančně, ale i symbolicky? Jaká je situace žen v IT v České republice a zahraničí? Další ze série debat Data vs. představí několik žen z různých částí světa, které kariéra v IT přivedla do Prahy

Více

Americans and Czechs Against Sexual Violence: A Symposium in Solidarity

21.3.2019  Praha  | 

On March 21st we invite you to a symposium on sexual, domestic, and other forms of gender-based violence in society, where we will discuss these contemporary gender-related issues. Alexandria Wilson, a Fulbright student in the Czech Republic, Katharine Park, an intern at proFem o.p.s., and Eva Michálková, a social worker with proFem o.p.s. will lead the discussion. Join us to hear speakers who have worked on these issues at the grassroots level, ask questions, and learn what you can do to help stop gender-based violence in your community.

Více
feminismus.czČlánky › Employers and Age Discrimination

Employers and Age Discrimination

21. březen 2011  | Linda Sokačová
Gender Studies, o.p.s si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní seminář "Employers and Age Discrimination", který se uskuteční 6. dubna 2011 v Praze na Novotného lávce. Seminář si klade za cíl zmapovat podmínky lidí 50+ v mezinárodním kontextu a hledat možnosti bourání stereotypů spojených s věkem a nástroje pro boj s diskriminací na základě věku. Seminář se koná v projektu P.E.O.P.L.E., který je financován v rámci programu EU Leonardo da Vinci. Pracovním jazykem semináře je angličtina, pro české účastnice a účastníky je však možné zajistit na žádost tlumočení. Registrace zasílejte do pondělí 4. dubna na e-mailovou adresu linda.sokacova@genderstudies.cz.

Gender Studies, o.p.s si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní seminář "Employers and Age Discrimination", který se uskuteční 6. dubna 2011 v Praze na Novotného lávce. Seminář si klade za cíl zmapovat podmínky lidí 50+ v mezinárodním kontextu a hledat možnosti bourání stereotypů spojených s věkem a nástroje pro boj s diskriminací na základě věku. Seminář se koná v projektu P.E.O.P.L.E., který je financován v rámci programu EU Leonardo da Vinci. Pracovním jazykem semináře je angličtina, pro české účastnice a účastníky je však možné zajistit na žádost tlumočení. Registrace zasílejte do pondělí 4. dubna na e-mailovou adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Pozvánka ke stažení zde.

Employers and Age Discrimination


Workshop Program

Date: April 6th, 2011

Venue: Prague 1, Novotného lávka 5, room no. 219

9:30 – 10:00 Registration

10:00 Opening Remarks

10:20 – 10:40 Age Discrimination: Is There a Way Out?

Linda Sokačová – Gender Studies NGO

10:40 – 11:00: The Position of Seniors and People Over Fifty in the Czech Republic and Advocacy Services for Discrimination Victims

Klára Cozlová – Life 90, Czech Women's Union

11:00 – 11:20 Discussion

11:20 – 11:50 Attitudes Toward Retirement in Spain - Experts and Public

Mr. Juan Diez-Nicolas – CEOMA, Spain

Age Discrimination and Spanish Legislation

Mr. Eduardo Carrascal – CEOMA, Spain

11:50 – 12:10 Study Presentation: Age Discrimination in Great Britain

Chris Walsh – Wise Owls

12:10 – 12:30 Discussion

12:30 – 13:30 Lunch

13.30 – 14:15 Age Management in Companies

Ivana Watson – HR Manager

14:15 – 16:00 Panel Discussion: Addressing Age Discrimination and Professional Development of Employees Over Fifty

Partner Organization Representatives: CEOMA – Spain, Wise Owls – Great Britain, Gender Studies – Czech Republic

Presentations of international partners

Discussion and conclusions

Working Language: English

Czech participants may request consecutive interpreting services from English to Czech.

Make your reservations by Monday, April 4, 2011 by email to linda.sokacova@genderstudies.cz. Space is limited.


Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.