Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více
feminismus.czČlánky › Employers and Age Discrimination

Employers and Age Discrimination

21. březen 2011  | Linda Sokačová
Gender Studies, o.p.s si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní seminář "Employers and Age Discrimination", který se uskuteční 6. dubna 2011 v Praze na Novotného lávce. Seminář si klade za cíl zmapovat podmínky lidí 50+ v mezinárodním kontextu a hledat možnosti bourání stereotypů spojených s věkem a nástroje pro boj s diskriminací na základě věku. Seminář se koná v projektu P.E.O.P.L.E., který je financován v rámci programu EU Leonardo da Vinci. Pracovním jazykem semináře je angličtina, pro české účastnice a účastníky je však možné zajistit na žádost tlumočení. Registrace zasílejte do pondělí 4. dubna na e-mailovou adresu linda.sokacova@genderstudies.cz.

Gender Studies, o.p.s si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní seminář "Employers and Age Discrimination", který se uskuteční 6. dubna 2011 v Praze na Novotného lávce. Seminář si klade za cíl zmapovat podmínky lidí 50+ v mezinárodním kontextu a hledat možnosti bourání stereotypů spojených s věkem a nástroje pro boj s diskriminací na základě věku. Seminář se koná v projektu P.E.O.P.L.E., který je financován v rámci programu EU Leonardo da Vinci. Pracovním jazykem semináře je angličtina, pro české účastnice a účastníky je však možné zajistit na žádost tlumočení. Registrace zasílejte do pondělí 4. dubna na e-mailovou adresu linda.sokacova@genderstudies.cz. Pozvánka ke stažení zde.

Employers and Age Discrimination


Workshop Program

Date: April 6th, 2011

Venue: Prague 1, Novotného lávka 5, room no. 219

9:30 – 10:00 Registration

10:00 Opening Remarks

10:20 – 10:40 Age Discrimination: Is There a Way Out?

Linda Sokačová – Gender Studies NGO

10:40 – 11:00: The Position of Seniors and People Over Fifty in the Czech Republic and Advocacy Services for Discrimination Victims

Klára Cozlová – Life 90, Czech Women's Union

11:00 – 11:20 Discussion

11:20 – 11:50 Attitudes Toward Retirement in Spain - Experts and Public

Mr. Juan Diez-Nicolas – CEOMA, Spain

Age Discrimination and Spanish Legislation

Mr. Eduardo Carrascal – CEOMA, Spain

11:50 – 12:10 Study Presentation: Age Discrimination in Great Britain

Chris Walsh – Wise Owls

12:10 – 12:30 Discussion

12:30 – 13:30 Lunch

13.30 – 14:15 Age Management in Companies

Ivana Watson – HR Manager

14:15 – 16:00 Panel Discussion: Addressing Age Discrimination and Professional Development of Employees Over Fifty

Partner Organization Representatives: CEOMA – Spain, Wise Owls – Great Britain, Gender Studies – Czech Republic

Presentations of international partners

Discussion and conclusions

Working Language: English

Czech participants may request consecutive interpreting services from English to Czech.

Make your reservations by Monday, April 4, 2011 by email to linda.sokacova@genderstudies.cz. Space is limited.


Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.