Gender Mainstreaming in Public Participation

29.11.2017  Praha  | 

Odborný seminář je určen především pro architekty/ky a další odborníky/ce zabývající se plánováním veřejných prostor či participačními procesy. Cílem je představit koncept gender mainstreamingu, ukázat jeho praktické využití a seznámit účastníky/ce s metodikou, jak genderově senzitivní plánování a participační procesy aplikovat v praxi a ve vlastních projektech.

 

Více

Mezinárodní den proti násilí na ženách

30.11.2017  Praha  | 

Zástupci České ženské lobby, sítě 32 organizací podporujících práva žen v České republice a člena Evropské ženské lobby, budou diskutovat o různých formách násilí, jeho prevenci a důsledcích a o významu Istanbulské úmluvy.

 

Více

Konference Intersekcionální přístup ve zkoumání sociálních nerovností

11.12.2017  Praha  | 

Oddělení Gender & sociologie Sociologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. zve na konferenci Intersekcionální přístup ve zkoumání sociálních nerovností

Více

Den otců v pražské ZOO

2. srpna 2011 (úterý)
Oslavte s námi i letos Den otců v ZOO Praha. Den otců je v pražské ZOO staven na 2.8. V tento den má narozeniny samec emu hnědéno Taťulda. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí.

Den otců v ZOO

Oslavte s námi i letos Den otců v ZOO Praha. Den otců je v pražské ZOO stanoven na 2.8., v tento den má narozeniny samec emu hnědéno Taťulda. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí.

V tento den 2.8. 2011, v ZOO, již tradičně pořádáme soutěž "TATÍNKEM NA 30 MINUT. ZN. AKTIVNĚ".

Program:

V 11 hod bude v bezprostředním okolí Divadélka Archa v pražské ZOO opět slavnostně otevřen nový výběh lidských mláďat a začne soutěž. Ten návštěvník/muž, který dokáže nejlépe, nejkreativněji zabavit cizí lidské mládě a společně s ním splní všechny připravené úkoly, si s sebou odnese nejen dobrý pocit, ale i ocenění Gender Studies a ZOO Praha. Ani mláďata nebudou ochuzena a získají malé dárky.

Přijďte se zúčastnit a soutěžit, zaregistrujte sebe nebo své dítě na: kristyna.ciprova@genderstudies.cz. Tatínci, kteří dorazí 2.8. 2011 do ZOO Praha s dětmi, budou mít vstup za 1 Kč.místo:  U Trojského zámku 3/120 171 00 Praha 7 , ZOO Praha
pořádá:  www.zoopraha.cz, www.genderstudies.cz
kontakt:  Kristýna Ciprová     tel.:  +420 224 615 666
http://www.zoopraha.cz

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.