Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Den otců v pražské ZOO

2. srpna 2011 (úterý)
Oslavte s námi i letos Den otců v ZOO Praha. Den otců je v pražské ZOO staven na 2.8. V tento den má narozeniny samec emu hnědéno Taťulda. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí.

Den otců v ZOO

Oslavte s námi i letos Den otců v ZOO Praha. Den otců je v pražské ZOO stanoven na 2.8., v tento den má narozeniny samec emu hnědéno Taťulda. Toho lze považovat za symbol aktivní otcovské péče, protože je to právě on, kdo sedí téměř dva měsíce na vejcích a pečuje o mláďata i několik měsíců po vylíhnutí.

V tento den 2.8. 2011, v ZOO, již tradičně pořádáme soutěž "TATÍNKEM NA 30 MINUT. ZN. AKTIVNĚ".

Program:

V 11 hod bude v bezprostředním okolí Divadélka Archa v pražské ZOO opět slavnostně otevřen nový výběh lidských mláďat a začne soutěž. Ten návštěvník/muž, který dokáže nejlépe, nejkreativněji zabavit cizí lidské mládě a společně s ním splní všechny připravené úkoly, si s sebou odnese nejen dobrý pocit, ale i ocenění Gender Studies a ZOO Praha. Ani mláďata nebudou ochuzena a získají malé dárky.

Přijďte se zúčastnit a soutěžit, zaregistrujte sebe nebo své dítě na: kristyna.ciprova@genderstudies.cz. Tatínci, kteří dorazí 2.8. 2011 do ZOO Praha s dětmi, budou mít vstup za 1 Kč.místo:  U Trojského zámku 3/120 171 00 Praha 7 , ZOO Praha
pořádá:  www.zoopraha.cz, www.genderstudies.cz
kontakt:  Kristýna Ciprová     tel.:  +420 224 615 666
http://www.zoopraha.cz

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.