Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Deborah Doane: Sociální odpovědnost korporací

16. října 2003 (čtvrtek) 18:00 - 16. listopadu 2003 (neděle) 21:00
Gender Studies, o. p. s. si Vás dovoluje pozvat na přednášku Deborah Doane (Head of Corporate Accountability Programme, New Economics Foundation) "Sociální odpovědnost korporací" Přednáška je pořádána ve spolupráci s Forum 2000: Bridging Global Gaps Conference. Přednáška se koná ve čtvrtek 16. října od 18 hodin v prostrách knihovny Gender Studies, o. p. s. - Gorazdova 20, 120 00 Praha 2.

Gender Studies, o. p. s. si Vás dovoluje pozvat na přednášku Deborah Doane (Head of Corporate Accountability Programme, New Economics Foundation) "Sociální odpovědnost korporací" Přednáška je pořádána ve spolupráci s Forum 2000: Bridging Global Gaps Conference.

Deborah Doane je předsedkyní koalice CORE (Odpovědnost korporací), sdružující přes 40 nevládních organizací zasazujících se o větší práva akcionářů a za povinnost velkých společností podávat zprávy o své sociální a ekologické situaci. Působí také ve významném britském neziskovém think-tanku New Economics Foundation.

Přednáška bude zaměřena na téma "sociální odpovědnost korporací" v genderové souvislosti.

Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce, bude však překládána do jazyka českého. Čtvrtek, 16. října 2003 od 18. hodiny. Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00.

Místo si můžete rezervovat na: 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hodin.

místo:  Gorazdova 20 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o. p. s.
kontakt:  Alexandra Doleželová     tel.:  224 91 56 66

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.