Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více
feminismus.czČlánky › Brněnské ženy budou slavit MDŽ s vložkami a tampóny

Brněnské ženy budou slavit MDŽ s vložkami a tampóny

4. březen 2004  | Iva Baslarová  |  Econnect
Oslavu Mezinárodního dne žen chystá na pondělí 8. března Gender centrum Fakulty sociálních studiií Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Českým svazem žen. V jazzové kavárně Podobrazy se v průběhu večera vystřídají nejrůznější umělkyně a umělci, kteří tak chtějí vzdát hold příslušnicím „druhého pohlaví“.

Oslavu Mezinárodního dne žen chystá na pondělí 8. března Gender centrum Fakulty sociálních studiií Masarykovy univerzity v Brně ve spolupráci s Českým svazem žen. V jazzové kavárně Podobrazy se v průběhu večera vystřídají nejrůznější umělkyně a umělci, kteří tak chtějí vzdát hold příslušnicím „druhého pohlaví“.

Akce s názvem Muži Děti Ženy ženám nabídne pásmo krátkých vystoupení, jež zahrnuje divadelní představení, taneční a hudební vystoupení, recitace, čtení z gender nekorektní literatury, projekce studentských dokumentů a řadu dalších lahůdek. „Protože se Mezinárodní den žen stal v České republice po letech znovu oficiálním svátkem, pokusíme se založit novou tradici oslav,“ uvedla Lucie Jarkovská z Gender centra FSS MU v Brně. „Především chceme slavit tak, jak se nám to líbí,“ dodala. Organizátorky však chtějí také připomenout historii MDŽ a s humorem zavzpomínat na zprofanovanost tohoto svátku v době totalitního Československa. „Vystoupení proložíme ukázkami z normalizačních filmů, kde si připomeneme typický obrázek MDŽ tehdejších dnů – chlebíčky, karafiáty, bonboniéry, utěrky a opilé muže,“ upřesnila Jarkovská.

Účastnice a účastníky brněnské oslavy MDŽ čeká několik originálních příspěvků. Menstruační pantomimické divadlo Lenoch a Spáč uvede premiéru pohádky O Červené karkulce. „Inspirovala nás výstava Tento měsíc menstruuji. Loutky jsme vyrobili z tampónů a vložek, jako předlohu použili genderově senzitivní přepis pohádky O Červené karkulce a ozvláštnili ho tím, že Karkulka dostane cestou k babičce svou první menstruaci,“ uvedl jeden z autorů Miloslav Samek. Nevšední rekvizity si pro své představení zvolila také studentka herectví brněnské JAMU Lenka Košťáková, která zahraje pohádku O neposlušných kůzlátkách svými vlastními prsy. Začátek oslav MDŽ v jazzové kavárně Podobrazy na Moravském náměstí 1 v Brně je v 19 hodin.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.