Vyučená švadlena národního podniku Šumavan

27.11.2017  Praha  | 

Galerie hlavního města Prahy představuje práce české umělkyně užívající provokativní pseudonym Sráč Sam. Její tvorba je založena na aktivní kritice nefunkčních/neproduktivních institucionálních rámců a nabývá rozmanitých podob od architektonických realizací přes objektovou, textilní, malířskou či filmovou tvorbu po sociálně angažované performativní projekty.
 

Více

Venušiny dny 2018 - Festival umění o ženách, od žen a pro ženy

7.3.2018  Praha  | 

Třetí ročník festivalu věnovaného umění o ženách, od žen, s ženami i proti nim. Venuše opět otvírá své lůno. A protože jde o třetí ročník, můžete se těšit na tři premiéry a tři zahraniční hosty.

 

Více

Ženy na Hrad! / Prague Women’s March

8.3.2018  Praha  | 

Loni v lednu se Pochodu žen na Washington účastnilo více než milion lidí. Protestovali proti nastupujícímu režimu Donalda Trumpa, a slibovali hájit práva žen, migrantů, dělníků, nemocných, LGBTQ lidí i menšin, chránit zdraví planety, ohrožené změnami klimatu a vymíráním druhů a bránit základní lidská práva. Také my se letos chceme připojit k hlasům milionů lidí, kteří se po celém světě staví proti vzestupu bezohledné politiky nenávisti.

 

Více
feminismus.czČlánky › Brněnská lesbická setkávání začnou piknikem na přehradě

Brněnská lesbická setkávání začnou piknikem na přehradě

25. červen 2003
Brněnská lesbická setkávání začnou piknikem na přehradě
lesbická setkání
Brno, úterý 24. 6. 2003: Lesbické ženy a dívky se už nebudou muset scházet jen v gay barech a diskotékách. Tento čtvrtek se sejdou při pikniku na brněnské přehradě, a tak zahájí sérii pravidelných i mimořádných setkání, které připravuje skupina dívek v rámci ojedinělého projektu, nazvaného Lesby (nejen) sobě.
Brno, úterý 24. 6. 2003:
Lesbické ženy a dívky se už nebudou muset scházet jen v gay barech a diskotékách. Tento čtvrtek se sejdou při pikniku na brněnské přehradě, a tak zahájí sérii pravidelných i mimořádných setkání, které připravuje skupina dívek v rámci ojedinělého projektu, nazvaného Lesby (nejen) sobě.

„Myšlenka realizovat takový projekt vznikla proto, že nám zatím chyběly lesbické aktivity v Brně,“ tvrdí hlavní pořadatelka Veronika Muselíková. „Naším cílem je umožnit ženám a dívkám s alternativní orientací setkávat se při diskusích, výletech i při sportu bez ostychu a strachu z ’prozrazení’,“ dodává.

Těžištěm plánovaných aktivit budou pravidelná diskusní setkání pro ženy a dívky s lesbickou či bisexuální orientací. Na některé akce budou přizvány zajímavé osobnosti, které se věnují tématu alternativní sexuální orientace a pro doplnění programu se budou promítat filmy a dokumenty s lesbickou tematikou. Tato pravidelná setkání a společné sportovní akce ale budou probíhat až od září. V létě jsou na programu mimořádné akce v podobě výletů a dvou víkendových pobytů.

Více informací zájemkyně najdou na internetové adrese http://holky.stud.cz. „Akce pořádá naše skupina samostatně, ale STUD nám nabídl podporu v podobě webových stránek a dalšího zázemí,“ uvádí Muselíková. Finanční podporu projektu poskytla Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) a společnost Nokia prostřednictvím grantového programu Make A Connection – Připoj se, který podporuje rozvoj nově vznikajících aktivit realizovaných mladými lidmi.

Některé z akcí připravovaných na léto:
· 26. 6. – piknik na brněnské přehradě
· 12. 7. – pěší výlet Pálavou
· 8. až 10. 8. – víkendový pobyt na chatě v Beskydech

Bližší informace:
· Veronika Muselíková, tel. 605/45 42 17, e-mail: lesby.sobe@seznam.cz
· http://holky.stud.cz – oficiální stránky projektu Lesby (nejen) sobě
· http://www.pripojse.cz

Foto: http://holky.stud.cz

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.