Laydeez do Comics - ŽENA 2.0

17.10.2018  Praha  | 

Osm českých komiksových autorek, jedno téma a společných sedm dní na divokém českém severu! Co z toho může vzejít? Komiksová výstava, samozřejmě! Tentokrát již z třetího letního sympozia uskupení Laydeez do Comics Praha. Letošní téma ŽENA 2.0 nás přivedlo k otázce nakolik se ženy měnily, mění a měnit budou. Existuje nová verze ženství a co to obnáší? Inspirace bylo dost. Ať už se jedná o změny v rámci životních fází, postoje k životu nebo pohledu společnosti... Výstava potrvá od 17. do 30. října. Slavnostní vernisáž s autorkami proběhne 18. října.

Více

Odejít, nebo zůstat? Večer sdílení na téma de/institucionalizace

22.10.2018  Praha  | 

Institut úzkosti / Institute of Anxiety vyzývá a vítá všechny, kdo chtějí kriticky promýšlet a diskutovat svoje zkušenosti s de/institucionalizací! Večer sdílení je komorním formátem pro cca 20 lidí, z nichž každý se přímo účastní a večer tak spoluutváří, nikdo se neocitá v roli publika. Jednotlivé příspěvky jsou omezeny časem 5 minut a umožňují představit vlastní zkušenost či situaci jako politikum různého druhu. Zůstává čas na moderovanou diskuzi a závěrečnou debatu o tom, co nám sdílení dalo. Večer sdílení není prostorem pro terapii, ale živou kritickou diskuzi.

Více

Jazyk – nástroj (feministické) ne_svobody?

24.10.2018  Praha  | 

Na dalším z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude představena nejnovější kniha Jany Valdrové (Univerzita Innsbruck), jazykovědkyně a specialistky na genderovou lingvistiku „Reprezentace ženství z perspektivy lingvistiky genderových a sexuálních identit” Autorka představí svoji analýzu označování žen ve vyjadřovací praxi veřejného prostoru. Diskutovat bude také Ondřej Beran, z Centra pro etiku na Univerzitě Pardubice, zástupce editorského týmu, který připravil knihu Deborah Cameron „Mýtus o Marsu a Venuši. Mluví muži a ženy opravdu různými jazyky?“ k vydání v českém překladu. O souvislostech genderu, queer a jazyka bude pak hovořit také Vít Kolek z Univerzity Palackého v Olomouci, který se zabývá genderem v jazyce a generickým maskulinem v němčině a v češtině.

 

Více
feminismus.czČlánky › 2,9 mil. z kampane proti rakovine prsníka dostala Nadácia Medical

2,9 mil. z kampane proti rakovine prsníka dostala Nadácia Medical

14. duben 2003  | SITA  |  http://www.feminet.sk
Výťažok z kampane „Avon proti rakovine prsníka“ za rok 2002 venovala spoločnosť Avon Cosmetics Nadácii Medical na realizáciu piatich otvorených grantových programov.
Výťažok z kampane „Avon proti rakovine prsníka“ za rok 2002 venovala spoločnosť Avon Cosmetics Nadácii Medical na realizáciu piatich otvorených grantových programov.

História kampane „AVON proti rakovine prsníka“ siaha do roku 1992, keď Avon v USA založil „Fond pre zdravie žien“. Úsilím tohto fondu je podporovať okrem iných aj programy na boj proti rakovine prsníka. Avon do konca roka 2002 vyzbieral na boj proti rakovine prsníka celosvetovo sumu 250 miliónov USD.

V Slovenskej republike sa Avon do celosvetovej kampane „Avon proti rakovine prsníka“ zapojil v roku 1998. Tvárou kampane sa vtedy stala česká topmodelka Simona Krainová. V roku 2003 Avon oslavuje piate výročie kampane. Za 5 rokov tejto kampane predali symboly boja za vyše 9 mil. Sk a čistý výťažok predstavuje približne 6 miliónov korún.

Spoločnosť Avon Cosmetics sa rozhodla, že výťažok z minulého roka vo výške 2,9 mil. Sk venuje Nadácii Medical (Nadácia onkologickej chirurgie), ktorá pre Avon vytvorila špeciálny projekt piatich otvorených grantových programov zaoberajúcich sa problematikou rakoviny prsníka. Jednotlivé programy sú zamerané na rozvoj preventívnej činnosti, plastickej onkochirurgie, sentilbiopsie, rehabilitačnej činnosti a na rozvoj liečby metastáz karcinómu prsníka v pečeni.

Medzi tvárami kampane sú Alena Heribanová, Ada Straková, Hana Rapantová, Karin Habšudová, Henrieta Mičkovicová, Beáta Dubasová, Nora Beňačková a Zora Czoborová.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.