Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

Noc myšlenek – Být či nebýt dnes feminist(k)ou?

31.1.2019  Praha  | 

Co to znamená, když o sobě dnes někdo řekne, že je feminist(k)a? Jakou roli v renesanci feminismu sehrávají sociální sítě? Představuje třeba #MeToo virální fenomén nebo se jedná o společensko-feministické hnutí 21. století? Přijďte na naši akci NOC MYŠLENEK Tváří v tvář přítomnosti: Být či nebýt dnes feminist(k)ou? Se známými osobnostmi jakými jsou Kamil Fila, Pavel Houdek, Abnousse Shalmani se zaměříme na téma feminismu v současnosti prostřednictvím debat a projekce filmu „Kluci a Guillaume, ke stolu!“ 31. ledna u nás ve Francouzském institutu od 17.30 do půlnoci a v CEFRES od 14 do 16 h! Vstup zdarma.

Více

Uvedení tématu sexuálního násilí do českého výzkumu dějin druhé světové války a jejích následků – Workshop

1.2.2019  Praha  | 

Ačkoliv se v uplynulých čtyřiceti letech intenzivně rozvíjel historický výzkum sexuálního násilí, v českém prostředí toto téma stále představuje pověstné bílé místo. A to chceme změnit. V souladu s tezí Susan Brownmiller v níž je znásilnění výrazem moci, nikoli chtíče, nabízí náš workshop uvedení do tohoto tématu. Usilujeme zejména o propojení badatelů, kteří se daným tématem zabývají nebo by o něm chtěli v budoucnu psát. Jednodenní workshop, s účastí Reginy Mühlhäuser a Anny Hájkové, propojí ve třech blocích úvodní metodologickou přednášku s představením případových studií a reflektovanou prací s prameny.

Více
feminismus.czČlánky › 2,9 mil. z kampane proti rakovine prsníka dostala Nadácia Medical

2,9 mil. z kampane proti rakovine prsníka dostala Nadácia Medical

14. duben 2003  | SITA  |  http://www.feminet.sk
Výťažok z kampane „Avon proti rakovine prsníka“ za rok 2002 venovala spoločnosť Avon Cosmetics Nadácii Medical na realizáciu piatich otvorených grantových programov.
Výťažok z kampane „Avon proti rakovine prsníka“ za rok 2002 venovala spoločnosť Avon Cosmetics Nadácii Medical na realizáciu piatich otvorených grantových programov.

História kampane „AVON proti rakovine prsníka“ siaha do roku 1992, keď Avon v USA založil „Fond pre zdravie žien“. Úsilím tohto fondu je podporovať okrem iných aj programy na boj proti rakovine prsníka. Avon do konca roka 2002 vyzbieral na boj proti rakovine prsníka celosvetovo sumu 250 miliónov USD.

V Slovenskej republike sa Avon do celosvetovej kampane „Avon proti rakovine prsníka“ zapojil v roku 1998. Tvárou kampane sa vtedy stala česká topmodelka Simona Krainová. V roku 2003 Avon oslavuje piate výročie kampane. Za 5 rokov tejto kampane predali symboly boja za vyše 9 mil. Sk a čistý výťažok predstavuje približne 6 miliónov korún.

Spoločnosť Avon Cosmetics sa rozhodla, že výťažok z minulého roka vo výške 2,9 mil. Sk venuje Nadácii Medical (Nadácia onkologickej chirurgie), ktorá pre Avon vytvorila špeciálny projekt piatich otvorených grantových programov zaoberajúcich sa problematikou rakoviny prsníka. Jednotlivé programy sú zamerané na rozvoj preventívnej činnosti, plastickej onkochirurgie, sentilbiopsie, rehabilitačnej činnosti a na rozvoj liečby metastáz karcinómu prsníka v pečeni.

Medzi tvárami kampane sú Alena Heribanová, Ada Straková, Hana Rapantová, Karin Habšudová, Henrieta Mičkovicová, Beáta Dubasová, Nora Beňačková a Zora Czoborová.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.