Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Konference "Break The Silence"

22.2.2019  Praha  | 

Spolek Common Law Society ve spolupráci s proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., Vás srdečně zve na konferenci a následný mini moot court k tématu sexuálního násilí, s názvem BREAK THE SILENCE, konanou 22. února 2019.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

3. října 2018 (středa)

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Jak vypadá každodenní novinářská praxe z hlediska genderu? Musí ženy novinářky překonávat specifické bariéry ve své práci? Jaké a proč? Jaké jsou nejvýraznější předsudky a stereotypy, se kterými se ženy novinářky setkávají? Jak se odráží na obsahu, který nám média prezentují, a máme šanci je odhalit?

Hovořit budeme i o reakcích diváků/ček, posluchačů/ček, čtenářů/ek. Liší se podle toho, zda zprávu sděluje novinář nebo novinářka? A jaký má vliv zastoupení žen a mužů v redakcích na podobu zpráv a obsah médií? Jaké jsou rozdíly v tématech, která si novinářky a novináři vybírají? A jsou to muži nebo ženy, kteří určují jejich důležitost a pozornost, která jim bude věnována?

Pozvání přijaly a diskutovat budou 3 zástupkyně českých redakcí.

Přijďte diskutovat i Vy o tom, co Vás zajímá.

Účinkující:
• Barbora Černošková z Redakce sportu České televize
• Silvie Lauder z týdeníku Respekt
• Zdeňka Trachtová z Domácí redakce Českého rozhlasu
• moderace: Jitka Hausenblasová, Gender Studies, o. p. s.

Z kapacitních důvodů je na akci nutná předchozí registrace. Místo si můžete zarezervovat na
knihovna@genderstudies.cz

místo:  Masarykovo nábř. 8, 110 00 Praha 1 , Knihovna Gender Studies
pořádá:  Gender Studies, o. p. s.
kontakt:  Knihovna Gender Studies    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.