Domácí násilí - veřejné setkání a diskuse

10.12.2018  Středočeský kraj  | 

Otevřená společnost o. p. s., Fórum 50%, o. p. s. , MĚSTO BUŠTĚHRAD a Rodinné centrum Buštěhradský Pelíšek VÁS ZVOU NA VEŘEJNÉ SETKÁNÍ A DISKUSI NA TÉMA: DOMÁCÍ NÁSILÍ

Více

Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy

21.12.2018  

"All I Want for Christmas Is the Fall of Patriarchy" is a 1-day exhibition organized and curated by Anna Wim and Natalie Kollega, aiming to give platform and visibility to diverse femme and non-binary artists working with themes of feminism, queerness, social justice, and more.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

3. října 2018 (středa)

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Jak vypadá každodenní novinářská praxe z hlediska genderu? Musí ženy novinářky překonávat specifické bariéry ve své práci? Jaké a proč? Jaké jsou nejvýraznější předsudky a stereotypy, se kterými se ženy novinářky setkávají? Jak se odráží na obsahu, který nám média prezentují, a máme šanci je odhalit?

Hovořit budeme i o reakcích diváků/ček, posluchačů/ček, čtenářů/ek. Liší se podle toho, zda zprávu sděluje novinář nebo novinářka? A jaký má vliv zastoupení žen a mužů v redakcích na podobu zpráv a obsah médií? Jaké jsou rozdíly v tématech, která si novinářky a novináři vybírají? A jsou to muži nebo ženy, kteří určují jejich důležitost a pozornost, která jim bude věnována?

Pozvání přijaly a diskutovat budou 3 zástupkyně českých redakcí.

Přijďte diskutovat i Vy o tom, co Vás zajímá.

Účinkující:
• Barbora Černošková z Redakce sportu České televize
• Silvie Lauder z týdeníku Respekt
• Zdeňka Trachtová z Domácí redakce Českého rozhlasu
• moderace: Jitka Hausenblasová, Gender Studies, o. p. s.

Z kapacitních důvodů je na akci nutná předchozí registrace. Místo si můžete zarezervovat na
knihovna@genderstudies.cz

místo:  Masarykovo nábř. 8, 110 00 Praha 1 , Knihovna Gender Studies
pořádá:  Gender Studies, o. p. s.
kontakt:  Knihovna Gender Studies    

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.