Reprodukční spravedlnost s postižením

28.5.2024  Praha  | 

Další z debat organizace ASAP zaměřených na reprodukční spravedlnost a dostupnost interrupcí v České republice se bude věnovat osobám se zdravotním postižením.

Více

Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie

31. březen 2024

Výstava Praha feministická. Místa, kde se psala historie ukazuje pohled na dějiny Prahy skrze místa spojená s českým ženským hnutím a skrze příběhy žen, které nám v minulosti prošlapávaly cestu v oblastech, které nám již dnes přijdou samozřejmé. Ženy jako Karolina Světlá, Eliška Krásnohorská, Františka Plamínková, Karla Máchová, Albína Honzáková či Anna Rypáčková bojovaly za volební právo žen, za možnost studovat a pracovat, za důstojnou odměnu a sociální spravedlnost. Jejich činy měly dopady na celou společnost, přitom jejich jména a příběhy zůstávají často málo známé. Nechte se díky nim vtáhnout do příběhu feministické Prahy i vy a projděte si expozici do 18. dubna v Kampusu Hybernská!

Více

Tipy z Knihovny Jiřiny Šiklové - Místa feministické historie

31. březen 2024

Knihovna Jiřiny Šiklové už od svého založení obsahuje nejen původní texty významných českých i zahraničních feministických osobností, ale také další cenné historické prameny, zejména v unikátním Archivu Elišky Krásnohorské. Díky nim máte možnost setkat se s myšlenkami, prací a díly zakladatelek českého ženského hnutí – nejen těch, se kterými se můžete seznámit na právě probíhající výstavě “Praha feministická. Místa, kde se psala historie”, ale i mnoha dalších. V aktuálních Tipech z KJŠ vám proto tentokrát nabízíme publikace, které rozšiřují a obohacují pohled na často opomíjené osobnosti z historie českého ženského hnutí.

Více

ČTENÍ PRO MALÉ FEMINISTY A FEMINISTKY

31. březen 2024

Přinášíme čtenářské tipy pro děti i dospívající, které nezúží jejich pohled na svět na modrou, nebo růžovou, na tituly pro kluky, nebo pro holky. Barev je na světě mnohem víc, není třeba si žádnou z nich zakázat. Feministické smýšlení po přečtení nezaručujeme, ale širší rozhled slíbit určitě můžeme. Knihy vybírá a celou rubriku připravuje Kateřina Čopjaková, literární a komiksová kritička týdeníku Respekt a stanice Český rozhlas Vltava.

Více

články

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.