Cítiš sa bezpečně? Diskusia o feministických prístupoch k bezpečnosti

27.11.2022  Ruské napadnutie Ukrajiny vo februári 2022 ovplyvnilo témy spojené s individuálnou aj kolektívnou bezpečnosťou v strednej a východnej Európe. Lenže diskusie (nielen) na Slovensku sú zväčša polarizované a zdá sa, že ich viac motivuje snaha zaujať „správnu pozíciu“ než pochopiť situáciu. Na tomto podujatí organizácie ASPEKT hostia nahliadnu do vybraných aspektov politických dejín, obrany štátu či feministických bezpečnostných štúdií a súčasné diskusie sa pokúsia trochu rozrôzniť. Více

Proč jsme tak naštvané? | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

29.11.2022  Praha  | 

Srdečně vás zveme na další večer série Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové! Tentokrát budeme diskutovat o nové knize Proč jsme tak naštvané? s její autorkou a odborovou právničkou Šárkou Homfray, a s Barborou Baronovou, nakladatelkou a literární dokumentaristkou z nakladatelství wo-men, kde kniha právě vyšla.

Více

Poslední ghetto: Všední život v Terezíně | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

6.12.2022  Internet  | 

Srdečně vás zveme na další z podzimní série Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové! Hostkou prosincové diskuze bude historička Anna Hájková, expertka (nejen) na queer dějiny holocaustu, která představí svou knihu Poslední ghetto: Všední život v Terezíně. Zaměříme se tak na dějiny holocaustu a Terezína a budeme se jim věnovat také z genderového pohledu.

Více
feminismus.czČlánky › Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho

Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho

17. březen 2022
Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho
V březnovém čísle se zaměřujeme na různé formy nespravedlnosti, tabu, násilí a ticha, které jsou třeba prolomit.

Naleznete zde například rozhovor s forenzní psycholožkou a soudní znalkyní Ludmilou Čírtkovou, anketu s třemi zajímavými osobnostmi na téma prolomit ticho, články o sexuálním obtěžování na pracovišti a v akademii, o reflexi tématu sexuálního násilí ve výtvarných dílech umělkyň, o problematice sebevražd z pohledu genderu či důsledcích prenatální a postnatální ztráty. Tradičně vám doporučíme i kvalitní četbu či akce, na které se můžete těšit.

Celé číslo zpravodaje je k dispozici online zde.

K odběru našeho čtvrtletního zpravodaje se můžete zdarma přihlásit zde.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.