ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti

8.3.2023  Praha  |  Na Mezinárodní den žen (8. března 2023) zaplaví pražskou Náplavku u Jiráskova náměstí velkoformátová výstava s názvem ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti. Seznamte se s Eliškou Krásnohorskou a dalšími hrdinkami, díky kterým #zenymohou Více

Úterky s KJŠ | Eliška Krásnohorská: vzděláním k emancipaci

21.3.2023  Praha  | 

Eliška Krásnohorská: průkopnice ženské vzdělanosti – literátka – feministka. Věděly*i jste, že až více než 100 let po zavedení povinné školní docházky bylo díky Elišce Krásnohorské založeno první dívčí gymnázium ve střední Evropě? A že o pár let později dosáhla toho, aby mohly ženy studovat na rakousko-uherských univerzitách?

Více
feminismus.czČlánky › Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho

Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho

17. březen 2022
Vyšlo nové číslo zpravodaje Rovné příležitosti v souvislostech na téma Prolomit ticho
V březnovém čísle se zaměřujeme na různé formy nespravedlnosti, tabu, násilí a ticha, které jsou třeba prolomit.

Naleznete zde například rozhovor s forenzní psycholožkou a soudní znalkyní Ludmilou Čírtkovou, anketu s třemi zajímavými osobnostmi na téma prolomit ticho, články o sexuálním obtěžování na pracovišti a v akademii, o reflexi tématu sexuálního násilí ve výtvarných dílech umělkyň, o problematice sebevražd z pohledu genderu či důsledcích prenatální a postnatální ztráty. Tradičně vám doporučíme i kvalitní četbu či akce, na které se můžete těšit.

Celé číslo zpravodaje je k dispozici online zde.

K odběru našeho čtvrtletního zpravodaje se můžete zdarma přihlásit zde.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.