feminismus.czČlánky › Technika a ICT je i pro holky! Aneb jak proběhl Girls Day v době pandemie

Technika a ICT je i pro holky! Aneb jak proběhl Girls Day v době pandemie

V nejisté době pandemie Covidu-19 se těžko plánují akce, a tak jsme se po loňském roce poučili a rozhodli se Girls Day uspořádat poprvé online.

22. dubna 2021 proběhl 9. ročník akce Girls Day, který se koná v rámci oslav Mezinárodního dne dívek v ICT (Girls in ICT Day) již deset let v zemích celého světa pod záštitou OSN. Girls Day je kariérním dnem pro dívky s cílem povzbudit jejich zájem o technické obory. Letošní ročník se konal primárně formou online workshopů a přednášek. 

Program si pro dívky ve věku zhruba od 15 do 25 let připravilo celkem pět firem: Škoda Auto jako hlavní partner, Vodafone Czech Republic, CN Group CZ, MSD Czech Republic a Konplan. Účastnice si tak mohly vyzkoušet základy programování a kódování, dozvědět se, jak fungují nejrůznější nové technologie, elektro projektování a softwarový vývoj. Kromě toho si také mohly projít 3D svět virtuální reality s vlastním avatarem nebo si vyslechnout příběhy žen z oboru a zjistit, jaká byla jejich cesta k IT a dalším technickým profesím. Nechyběly ani zajímavé kvízy a soutěže o ceny. Celkem se online programu zúčastnilo více než 120 dívek. Novinkou letošního ročníku byla také spolupráce s Czechitas, kteří navázali na dopolední program odpolední online diskuzí o studiu IT.

Z dotazníku zpětné vazby je patrné, že dívky mají o technické obory zájem a oceňují možnost potkat se s expertkami s oborů. „Bylo fajn slyšet od lidí i jiný názor než ‚Jsi ženská, na IT nemáš dostatek mozkových buněk a nikdo tě tam nebude chtít‘, děkuju :).“

Girls Day 2021_Infografika

 

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.