Pátrací hra: Stopujeme ženy naší historie PRO VEŘEJNOST

24.4.2024  Praha  |  Pojďte společně s námi vystopovat významné ženy historie českého feminismu. Více
feminismus.czČlánky › Stopujeme ženy naší historie, pátrací hra pro školy

Stopujeme ženy naší historie, pátrací hra pro školy

30. listopad 2023
Stopujeme ženy naší historie, pátrací hra pro školy

České ženské hnutí během své historie zanechalo v Praze celou řadu stop, které sice nenápadně, ale celkem důsledně maže a zakrývá patriarchální nastavení společnosti a historiografie. V Gender Studies nás baví pátrat po feministickém odkazu našich předchůdkyň, a proto jsme se rozhodli*y svou zkušenost s objevováním práce významných žen přiblížit i širší veřejnosti. 

Vytvořili*y jsme proto novou pátrací hru s názvem Stopujeme ženy naší historie, díky které se mohou třídní kolektivy vydat na poutavou cestu v okolí Knihovny Jiřiny Šiklové na Praze 2.

Chcete se dozvědět něco o historii ženské vzdělanosti, boji za ženská práva a o tom, jaké to bylo být ženou na začátku dvacátého století? Vydejte se na pátrací hru, která vás zavede na místa s touto historií spjata. Na malém kousku Prahy máte příležitost zjistit, kdo byla Františka Plamínková, co měla ráda Eliška Krásnohorská, komu vděčíme za to, že mohou ženy studovat, ale třeba i žít své vlastní životy bez závislosti na mužích. Pokud vypátráte na procházce po těchto významných místech správné odpovědi, na konci cesty vás čeká odměna. Hra rozhodně není jen pro holky, protože kluci taky moc dobře vědí, že rovnost je potřeba, a poučit se z historie není na škodu. Některé boje totiž máme ještě před sebou a společně se nerovnostem čelí lépe.

Chcete se vydat na cestu za poznáním počátků českého feminismu? 

Vyplňte formulář nebo nám napište na marketa.stepanova@genderstudies.cz.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.