Vernisáž | PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie

7.3.2024  Praha  |  Zanechte svůj otisk v mapě feministické Prahy! Srdečně zveme v předvečer MDŽ na vernisáž výstavy PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie. Přijďte se podívat na místa spojená s historií ženského hnutí očima fiktivní postavy Anny Kovářové a zanechte vlastní stopu ve feministické historii. Více

Pátrací hra s oživlými místy paměti - PRO ŠKOLY

8.3.2024  Praha  | 

Stopujeme ženy naší historie, tentokrát s živými historickými postavami! Chcete žákům a žákyním přiblížit důvody, které vedly k tomu, že se 8. březen stal mezinárodním dnem žen a je významným dnem i v České republice? Jak to souvisí s volebním právem a bojem za rovnoprávnost mužů a žen obecně? Pojďte si 8. března dopoledne projít naši pátrací hru. 

Více

Výstava | PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie

8.3.2024  Praha  |  Měsíc březen je věnován feministické historii. V předvečer MDŽ, 7. 3. bude v 18:00 slavnostně zahájena výstava PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie. Přijďte se podívat na místa spojená s historií ženského hnutí očima fiktivní postavy Anny Kovářové, která vás provede vším, co zažila na vlastní kůži. A zanechte vlastní stopu ve feministické historii. Více
feminismus.czČlánky › Objev své silné stránky a dostaň se z opuštěného ostrova!

Objev své silné stránky a dostaň se z opuštěného ostrova!

Objev své silné stránky a dostaň se z opuštěného ostrova!

Zařazujeme do naší nabídky aktivit celodenní workshop pro žactvo ZŠ! 

V rámci interaktivních, na sebe navazujících aktivit, dostane každé dítě příležitost objevit své silné stránky, které mohou být prospěšná v běžných, ale i nečekaných situacích ve třídě, v každodenním životě či při volbě budoucího studijního oboru nebo povolání. Ķ úspěšné záchraně z ostrova bude potřeba se zamyslet nad vlastnimi hodnotami, pravidly fungování společnosti i nad tím, jakou roli v tom sami hrajeme. 

Workshop je koncipován jako celodenní (6 hodin) s pauzou na oběd, je zaměřen na mapování silných stránek dětí, posilování sebevědomí, podporu vztahů v kolektivu a tvorbu pozitivního třídního klimatu. Je vhodný pro děti 4., 5. a 6. tříd. 

 

Workshop si můžete rezervovat přes náš e-mail: office@genderstudies.cz 

Více na webových stránkách: https://genderstudies.cz/aktivity/

Budeme se těšit na případnou spolupráci!

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.