Kdo potřebuje -ová? aneb Přechylování či nepřechylování jako otázka jazykové kultury.

18. března 2009 (středa) - 24. března 2009 (úterý)
V pondělí 23. března proběhne Sociologický večer s názvem Kdo potřebuje -ová? na téma přechylování ženských příjmení. Hostkou večera bude Dr. Jana Valdrová, PhD., genderová lingvistka z Jihočeské univerzity. Přednášející se bude věnovat aktuální otázce přechylování domácích a cizích příjmení. Kriticky přezkoumáme doporučení Ústavu pro jazyk český. Způsob zacházení s ženskými příjmeními postavíme do souvislostí s jazykovou kulturou.

V pondělí 23. března proběhne Sociologický večer s názvem Kdo potřebuje -ová? na téma přechylování ženských příjmení.  Hostkou večera bude Dr. Jana Valdrová, PhD., genderová lingvistka z Jihočeské univerzity. Přednášející se bude věnovat aktuální otázce přechylování domácích a cizích příjmení. Kriticky přezkoumáme doporučení Ústavu pro jazyk český. Způsob zacházení s ženskými příjmeními postavíme do souvislostí s jazykovou kulturou.

místo:  Fakulta sociálních věd, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, budova Hollar, místnost 215. , Praha
pořádá:  FSV

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.