Vernisáž | PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie

7.3.2024  Praha  |  Zanechte svůj otisk v mapě feministické Prahy! Srdečně zveme v předvečer MDŽ na vernisáž výstavy PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie. Přijďte se podívat na místa spojená s historií ženského hnutí očima fiktivní postavy Anny Kovářové a zanechte vlastní stopu ve feministické historii. Více

Pátrací hra s oživlými místy paměti - PRO ŠKOLY

8.3.2024  Praha  | 

Stopujeme ženy naší historie, tentokrát s živými historickými postavami! Chcete žákům a žákyním přiblížit důvody, které vedly k tomu, že se 8. březen stal mezinárodním dnem žen a je významným dnem i v České republice? Jak to souvisí s volebním právem a bojem za rovnoprávnost mužů a žen obecně? Pojďte si 8. března dopoledne projít naši pátrací hru. 

Více

Výstava | PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie

8.3.2024  Praha  |  Měsíc březen je věnován feministické historii. V předvečer MDŽ, 7. 3. bude v 18:00 slavnostně zahájena výstava PRAHA FEMINISTICKÁ. Místa, kde se psala historie. Přijďte se podívat na místa spojená s historií ženského hnutí očima fiktivní postavy Anny Kovářové, která vás provede vším, co zažila na vlastní kůži. A zanechte vlastní stopu ve feministické historii. Více
feminismus.czČlánky › Firma roku 2022: Rovné příležitosti | Závěrečná konference

Firma roku 2022: Rovné příležitosti | Závěrečná konference

27. zaří 2022  | Lucie Přibyl
Firma roku 2022: Rovné příležitosti | Závěrečná konference
Příjmová rovnost je jedním z nejdůležitějších cílů v rámci genderové problematiky na trhu práce. Průměrná gender pay gap (GPG = genderová diskrepance v mzdách a platech žen oproti mužům) je v EU kolem 15 % a ačkoli se v Česku situace pomalu zlepšuje, stále před sebou máme dlouhou cestu.

Proto jsme rovné odměňování zvolili jako téma Firmy roku 2022: Rovné příležitosti a srdečně zveme všechny se zájmem o prosazování rovných příležitostí a férového odměňování na závěrečnou konferenci. Zajistěte si své místo na konferenci ještě dnes a podílejte se na férovější budoucnosti bez gender pay gap!

Závěrečná konference Firma roku 2022: Rovné příležitosti přinese best practices firem a organizací z různých odvětví, trendy v prosazování rovného odměňování a nové nástroje v této oblasti, ale i networking se zástupci*kyněmi firem a organizací z několika sektorů. Na programu je také interaktivní vzdělávací workshop.

 

Kdy: 7. října 2022, 9:00–16:00
Kde: Kino Přítomnost, Siwiecova 1839/1, 130 00 Praha 3-Žižkov

Registrace: https://forms.gle/SFQ4YCePnhw7SA268 (do 5. 10. 2022)

Pro rodiče s malými dětmi bude po celou dobu konference zajištěno hlídání. Pokud si ho přejete využít, nezapomeňte, prosím, tuto možnost označit v přihlašovacím formuláři.

 

Program

9:00–9:15

Registrace

9:15–9:30

Uvítání a úvodní slovo

Johana Jonáková, ředitelka Gender Studies, o.p.s.
Helena Skálová, genderová expertka projektu 22 % k rovnosti, MPSV

9:30–10:00

Česká republika a rovné odměňování v datech

Romana Marková Volejníčková, vědecká pracovnice, Sociologický ústav AV ČR, v.v.i.

10:00–10:50

Panelová diskuse: Co nám přineslo zaměření na rovné odměňování

Vystoupí zástupci*kyně firem a zaměstnavatelů, kteří prošli či prochází LOGIBem nebo aktivně přistupují k rovnému a transparentnímu odměňování.

Daniela Kučová, Total Rewards Manager CZ, SK, HU, IKEA Česká republika
Ondřej Boreš, Corporate Affairs Director, VELUX Česká republika
Michaela Švarcová, Diversity, Diversity, Equity and Inclusion Lead, MSD Czech Republic

 

COFFEE BREAK

11:15–11:35

LOGIB jako první krok na cestě k rovnému odměňování

Helena Skálová, genderová expertka projektu 22 % k rovnosti, MPSV

11:35–12:15

Vyhlášení výsledků soutěže Firma roku: Rovné příležitosti 2022

Johana Jonáková, ředitelka Gender Studies, o.p.s.
Hana Salačová Svobodová, TALLA

Součástí je prezentace best practices vítězných firem a organizací

12:15–12:30

Uzavření ročníku 2022 a vyhlášení tématu ročníku 2023

 

COFFEE BREAK & PROSTOR PRO NETWORKING

13:15–15:45

Workshop: Rovné odměňování a jak na něj v praxi

Vede: Helena Skálová, genderová expertka projektu 22 % k rovnosti, MPSV

Anotace: V Čechách převládá politika "don't ask, don't tell": o platu se nemluví, na mzdu se neptáme. Peníze a odměna jako by byla něco nemravného. Přesto jsou to zásadní hybatelé naší práce a férová odměna je výrazným motivačním prvkem. Cílem workshopu je proto seznámit účastníky a účastnice s nástroji na podporu prosazování rovného odměňování a toho, jak rovného odměňování dosahovat - na individuální i institucionální úrovni. Budeme hovořit o tom, jak si určit hodnotu vlastní práce, ale i jak posuzovat práci stejné hodnoty. Využijeme příkladu mzdové a platové kalkulačky, či nástroje LOGIB.

 

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.