(za)hranice těla: gender ve škole férově, citlivě, otevřeně

22.1.2021  Internet  |  Barcamp na téma vzdělávání a genderová rovnost.
Akce představí genderově citlivé vzdělávání jako nástroj, který reflektuje, jak se stereotypy, společenské normy a kulturní vzorce promítají do vzdělávání, a ukazuje, jak s nimi pracovat a vytvářet rovné podmínky všem studujícím bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci nebo genderovou identitu. Více

Women in a men’s world: how gender defines the path to success

27.1.2021  Internet  |  The event aims to investigate the extent to which gender interferes in women’s career development and brings together women from both shores of the Mediterranean to discuss their experience from the path to success. Více
feminismus.czČlánky › Autoopravárka Maty

Autoopravárka Maty

10. zaří 2008
Pri práci s mladou generáciou v rámci projektu „Fit pro změnu“ sa snažíme vytvárať materiály, ktoré na otázku genderovej rovnosti nahliadajú odľahčene a s vtipom. Vzniklo tak päť komiksových príbehov, ktoré sa venujú genderovým stereotypom v pracovnom i súkromnom živote. Mozaiku PR tváre projektu ako posledné doplnilo video „Maty“, ktoré spochybňuje kult tzv. ženských a mužských profesií. Autorkou je Dora Dutková a video vzniklo animáciou jedného z vyššie spomínaných komiksov.

Autoopravárka Maty

Pri práci s mladou generáciou v rámci projektu „Fit pro změnu“ sa snažíme vytvárať materiály, ktoré na otázku genderovej rovnosti nahliadajú odľahčene a s vtipom. Vzniklo tak päť komiksových príbehov, ktoré sa venujú genderovým stereotypom v pracovnom i súkromnom živote. Mozaiku PR tváre projektu ako posledné doplnilo video „Maty“, ktoré spochybňuje kult tzv. ženských a mužských profesií. Autorkou je Dora Dutková a video vzniklo animáciou jedného z vyššie spomínaných komiksov. Dúfame, že vás pobaví aspoň tak, ako tím Gender Studies, a že ho na zhliadnutie budete odporúčať i svojim známym.

Projekt je financován Zastoupením Evropské komise v ČR.
www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.