Ztracené v plánech: Po stopách architektek v centru Prahy. Komentovaná procházka

25.6.2024  Praha  |  Jaké je postavení žen v architektonické profesi? To, co bylo ještě před 100 lety skoro nemyslitelné, je dnes běžnou praxí. Jak se ale dokázaly architektky v oboru etablovat a jaké strasti s sebou povolání architektky v minulosti i současnosti nese? Vydejte se po stopách architektek, jejichž jména možná ani neznáte, ačkoli jejich díla míjíte denně. Více

Letní feministický dýchánek & výroba placek v Knihovně Jiřiny Šiklové

26.6.2024  Praha  |  Knihovna Jiřiny Šiklové a Gender Studies, o.p.s. vás srdečně zvou na druhý letní feministický dýchánek spojený s DIY výrobou placek. Přijďte s námi přivítat léto! Více
feminismus.czAkce › Ztracené v plánech: Po stopách architektek v centru Prahy. Komentovaná procházka

Ztracené v plánech: Po stopách architektek v centru Prahy. Komentovaná procházka

25. června 2024 (úterý) 18:00 - 20:00
Jaké je postavení žen v architektonické profesi? To, co bylo ještě před 100 lety skoro nemyslitelné, je dnes běžnou praxí. Jak se ale dokázaly architektky v oboru etablovat a jaké strasti s sebou povolání architektky v minulosti i současnosti nese? Vydejte se po stopách architektek, jejichž jména možná ani neznáte, ačkoli jejich díla míjíte denně.

Komentovaná procházka navazuje na stejnojmennou diskuzi konanou 18. 6. v Knihovně Jiřiny Šiklové. Pokud jste ji nestihly*i, nezoufejte a na procházku přijďte i tak!

V diskuzi se potkaly*i zástupkyně*zástupci organizace Gender Studies, o.p.s., která stojí za platformou zenymohou.cz, spolku Mapamátky popularizující pražskou architekturu, jehož poslední vycházková trasa se rovněž věnuje tématu feminismu a ženské vzdělanosti, a zástupkyně projektu Ženy v architektuře, který představuje slavné ženy v architektuře a umění.

S týdenním odstupem po diskuzi následuje komentovaná procházka, která teorii přenese do praxe a ukáže skutečná díla žen architektek. Od diskusního panelu se přesuneme do ulic Prahy, abychom navštívili některé významné budovy, s nimiž jsou spjata zvučná jména jako Alena Šrámková, Věra Machoninová či Jaroslava Brychtová.

 

Na procházku se nezapomeňte registrovat: https://forms.gle/82rLHrnY2Lj7Dgsx8

Vstupné na komentovanou procházku je 100 Kč. Platí se na startu v hotovosti.

 

Těšíme se na vás!

místo:  Start: Knihovna Jiřiny Šiklové, Masarykovo nábřeží 8 (1. nadzemní podlaží; zvonek Gender Studies) , Praha
pořádá:  Gender Studies, o.p.s., Mapamátky
kontakt:  Lucie Přibyl    
https://www.facebook.com/events/843187037707364
https://forms.gle/82rLHrnY2Lj7Dgsx8
https://zenymohou.cz/

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.