Cítiš sa bezpečně? Diskusia o feministických prístupoch k bezpečnosti

27.11.2022  Ruské napadnutie Ukrajiny vo februári 2022 ovplyvnilo témy spojené s individuálnou aj kolektívnou bezpečnosťou v strednej a východnej Európe. Lenže diskusie (nielen) na Slovensku sú zväčša polarizované a zdá sa, že ich viac motivuje snaha zaujať „správnu pozíciu“ než pochopiť situáciu. Na tomto podujatí organizácie ASPEKT hostia nahliadnu do vybraných aspektov politických dejín, obrany štátu či feministických bezpečnostných štúdií a súčasné diskusie sa pokúsia trochu rozrôzniť. Více

Proč jsme tak naštvané? | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

29.11.2022  Praha  | 

Srdečně vás zveme na další večer série Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové! Tentokrát budeme diskutovat o nové knize Proč jsme tak naštvané? s její autorkou a odborovou právničkou Šárkou Homfray, a s Barborou Baronovou, nakladatelkou a literární dokumentaristkou z nakladatelství wo-men, kde kniha právě vyšla.

Více

Poslední ghetto: Všední život v Terezíně | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

6.12.2022  Internet  | 

Srdečně vás zveme na další z podzimní série Úterků s Knihovnou Jiřiny Šiklové! Hostkou prosincové diskuze bude historička Anna Hájková, expertka (nejen) na queer dějiny holocaustu, která představí svou knihu Poslední ghetto: Všední život v Terezíně. Zaměříme se tak na dějiny holocaustu a Terezína a budeme se jim věnovat také z genderového pohledu.

Více
feminismus.czČlánky › Volba povolání bez předsudků? Diskuze k 10. výročí Girls Day | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

Volba povolání bez předsudků? Diskuze k 10. výročí Girls Day | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové

12. duben 2022  | Lucie Königsmarková
Volba povolání bez předsudků? Diskuze k 10. výročí Girls Day | Úterky s Knihovnou Jiřiny Šiklové
Letos slavíme jubilejní 10. ročník akce Girls Day, kariérního dne pro dívky v technologických firmách a institucích. Proto jsme pro vás připravili speciální Úterek na téma volby povolání, jako vždy s velmi zajímavými hosty*hostkami.

Girls Day se koná v rámci Mezinárodního dne dívek v ICT po celém světě, letos připadá na 28. dubna. Při této příležitosti vás srdečně zveme na diskuzi o nestereotypní volbě povolání, o tom jak motivovat dívky do ICT a STEM studijních oborů a profesí.

Akce je otevřena všem – studujícím, vyučujícím, firmám, školám i komukoliv, kdo se o téma zajímá.

 

Do diskuzního panelu přijali pozvání:

Markéta Štěpánová, expertka na genderovou citlivost ve vzdělávání, Gender Studies, o.p.s.
Radka Bystřická, IT specialistka a ředitelka Sdružení VIA
Petr Naske, učitel informatiky a odborník na digitální vzdělávání, Digikoalice

Moderace: Marie Mrvová, koordinátorka akce Girls Day, Gender Studies, o.p.s.

 

Více o akci Girls Day na www.girlsday.cz.

 

Kdy: 17. dubna 2022 od 18:30

Kde: Knihovna Jiřiny Šiklové, Gender Studies, o.p.s., Masarykovo nábřeží 8

Akce se bude možné účastnit jak osobně, tak online. Diskuze bude živě streamována na našem YouTube kanále. Záznam diskuze bude i po skončení akce k dispozici zde: https://youtu.be/isAlwPSHoVA.

Pokud máte zájem o osobní účast, NEZAPOMEŇTE SE, PROSÍM, REGISTROVAT: https://bit.ly/3rjhOtm. Kapacita prostoru je omezena.

Děkujeme za pochopení.

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.