Girls Day 2021 - Registrace spuštěna!

1.3.2021  Česká republika  | 

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro dívky, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako IT, telekomunikace či stavebnictví.

Přihlašovat se můžete na https://girlsday.cz/cz/pro-divky

Pro více informací se podívejte na web GirlsDay.cz nebo kontaktujte tým Girls Day na girlsday@genderstudies.cz

Více

Gender a populární kultura

22.4.2021  

Blanka Nyklová z CSPK a Akademie věd v přednášce na FF UK provede nástrahami genderu v populární kultuře.

Více

MDŽ 2021: ze šuplíku na veřejnost – autorská čtení

28. února 2021 (neděle) - 8. března 2021 (pondělí)

MDŽ už dávno nejsou jenom karafiáty!

Připomeňte si spolu s námi 8. březen a oslavte historii i současnost boje za rovnoprávnost, rovné příležitosti a nediskriminaci literárním zážitkem.

Letos jsme pro vás připravili sérii autorských čtení známých i neznámých autorek a autorů. Pozvání přijali například umělkyně a performerka Káča Olivová, básník a překladatel Jan Škrob, básnířka a teoložka Magdalena Šipka, básnířka, redaktorka a literární kritička Olga Stehlíková nebo básnířka a literární vědkyně Zuzana Husárová.

Během celého 8. března budete mít možnost poslechnout si básně i prózu s tématem ženské zkušenosti, různorodých aspektů feminity a maskulinity, genderu, feminismu a mnoha dalšími.

Podrobný program již brzy!

Autorská čtení si i po premiéře budete moci nadále pustit na našem YouTube kanálu https://www.youtube.com/user/GenderStudiesPraha

Další podrobnosti najdete na stránce události.

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.