Girls Day 2021 - Registrace spuštěna!

1.3.2021  Česká republika  | 

Každým rokem se v dubnu dívkám na jeden den otevírají brány technických univerzit, firem a výzkumných center. Girls Day je interaktivní den otevřených dveří pro dívky, které mají jedinečnou šanci seznámit se s širokou paletou studijních oborů a profesí v oblastech jako IT, telekomunikace či stavebnictví.

Přihlašovat se můžete na https://girlsday.cz/cz/pro-divky

Pro více informací se podívejte na web GirlsDay.cz nebo kontaktujte tým Girls Day na girlsday@genderstudies.cz

Více

Gender a populární kultura

22.4.2021  

Blanka Nyklová z CSPK a Akademie věd v přednášce na FF UK provede nástrahami genderu v populární kultuře.

Více

FIRMA ROKU 2020: ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI

27. ledna 2021 (středa) - 8. března 2021 (pondělí)
UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK PRODLOUŽENA! Až do 8. března 2021 máte možnost přihlásit svoji organizaci do soutěže o ocenění Firma roku 2020: Rovné příležitosti.

Gender Studies, o.p.s. zve k přihlášení do již 13. ročníku soutěže Firma roku: Rovné příležitosti, tentokrát se zaměřením na téma managementu mateřské a rodičovské a flexibilní formy práce.

Cílem soutěže je ocenit a zviditelnit firmy a organizace, které inovativně přistupují k problematice rovných příležitostí, podporují rodiče na mateřské a rodičovské a posilují pracovní a úvazkovou flexibilitu. Soutěž je určena všem firmám a dalším zaměstnavatelským organizacím ze soukromé, státní i neziskové sféry působícím na území České republiky. 

Tématem letošního ročníku je management mateřské a rodičovské a flexibilní formy práce. Zvláštní pozornost bude také věnována tomu, jak se firmám a organizacím podařilo vyrovnat s náročnými výzvami koronavirové pandemie.

Nenechte si ujít příležitost zařadit se mezi přední organizace v oblasti rovných příležitostí a přihlaste svoji organizaci již nyní!

Podrobnosti k přihlášce, pravidlům a další informace naleznete na webu rovneprilezitosti.ecn.cz.

Soutěž vyhlašuje Gender Studies, o.p.s. již od roku 2004. Letošní ročník soutěže je finančně podpořen z projektu č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_081/0011557 „Na jedné lodi - podpora rovných příležitostí ve firmách“ (Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost).

pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Lucie Königsmarková     tel.:  723 869 571, 777 910 941

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.