Ženy: tělo

18. srpen 2016

Následný text je extraktem z kapitoly „Ženy: tělo“, knihy s prvky narativně vizuální analýzy s názvem „Naděje je na druhém břehu: životy pražských žen bez domova. Tu v rámci tříletého výzkumu realizovala organizace Jako doma. Kniha vyjde v září 2016 a mapuje příběhy jedenácti žen bez domova, z nichž jedna v průběhu výzkumu zemřela násilnou smrtí, a další dvě ženy zmizely beze stop.

Více

Česká ženská lobby vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici výkonné/ho ředitelky/ředitele

1. srpen 2016

Koncepční práce na profesionalizaci ČŽL, řízení chodu organizace, zastupování organizace na veřejných akcích a při jednání s politickou reprezentací a dalšími aktéry/kami, lobbingová činnost zaměřená na ženská práva, komunikace s členskými organizacemi a Evropskou ženskou lobby. Nabízíme pracovní úvazek 0,7 na dobu 24 měsíců. Datum nástupu je 1. 10. 2016.

Mezinárodní den rovnosti žen a mužů 19. 6. 2016

14. červen 2016

19. červen si tradičně připomínáme jako Den rovnosti žen a mužů. Již tento pátek 17. června bude v Praze na Karlově náměstí přístupný stánek Gender Studies, o.p.s. u sochy Elišky Krásnohorské. Veřejnosti bude po celý den k dispozici bezplatné pracovněprávní poradenství zaměřené na problematiku návratů na trh práce po rodičovské dovolené, právní nároky rodičů malých dětí v zaměstnání, možnosti a limity flexibilních pracovních forem, kyberšikanu, diskriminaci na základě věku, pohlaví a sexuální orientace.

články

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.