Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Zobrazení ženy na indickém subkontinentu - Úterky s gender 2003

7. října 2003 (úterý) 18:00 - 22:00
Gender Studies, o. p. s. si Vás dovoluje pozvat na první přednášku z podzimního cyklu Úterky s gender tentokrát na téma feminismy. Přednáška Mgr. Hany Waisserové bude zaměřena na postavení žen v indické rodině a společnosti. Přednáška se koná v úterý 7.října 2003 od 18. hodiny v prostorách knihovny Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00. Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

Úterky s Gender -PODZIM 2003, Feminismy - “Zobrazení ženy na indickém subkontinentu.“ Mgr. Hana Waisserová.

Přednáška bude zaměřena na postavení žen v indické rodině a společnosti. Hlavními tématy budou: 1.Historické postavení ženy v závislosti na náboženství, kultuře, kastě, ekonomické situaci; násilí na ženách. 2.Žena a její postavení a funkce v indické rodině; práva a povinnosti žen: psaná a nepsaná. 3.Předem domluvený sňatek; okolnosti sňatku. 4.Žena uctívaná a vážená: žena bohyně, žena obávaná. 5.Vývoj ženského hnutí v Indii.

Mgr. Hana Waisserová – je absolventkou FF UP, obory bohemistika a anglistika. S feminismem, resp. studiem rodu a zejména tzv. womanismem se seznámila při ročním studijním pobytu na černošské ženské vysoké škole v Atlantě, kde sbírala podklady pro diplomovou práci zabývající se zobrazením barevné ženy v afroamerické, anglofonní africké a karibské literatuře. V Indii pracovala jako lektorka češtiny na Delhi University, na základě mezivládní dohody o kulturní výměně, a zde sbírala podklady týkající se zejména zobrazení ženy nejen v literatuře, ale také faktory ovlivňujícími její postavení v rodině i společnosti.

Úterý 7.října 2003 od 18. hodiny. Gender Studies, Gorazdova 20, Praha 2, 120 00. Místo si můžete rezervovat na : 2 24 91 56 66, gender.media@ecn.cz. Místa jsou rezervována do 18 hod.

místo:  Gorazdova 20, 120 00 Praha 2 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o. p. s.
kontakt:  Alexandra Doleželová     tel.:  224 91 56 66

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.