Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

Média z pohledu novinářek - diskusní večer

19.9.2018  Praha  | 

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude tentokrát věnován tématu žen v médiích a zpravodajství. Diskutovat budeme o situaci novinářek v českém mediálním prostředí a jejich postavení v redakcích nebo o vlivu genderu na mediální obsah.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Ženy ve vědě – generační srovnání

17. června 2004 (čtvrtek) 18:00
Národní kontaktní centrum – ženy a věda si Vás dovoluje pozvat další seminář v rámci jarního cyklu seminářů na téma
„Genderové výzkumy“

Ženy ve vědě – generační srovnání


Národní kontaktní centrum – ženy a věda si Vás dovoluje pozvat další seminář v rámci jarního cyklu seminářů na téma
„Genderové výzkumy“
Ženy ve vědě – generační srovnání


V přednášce budou posluchači seznámeni se základními výsledky výzkumu Ženy v Akademii věd ČR, který byl ukončen v loňském roce – možnostmi a perspektivami rozdílných generací žen pracujících v Akademii věd, jejich vzdělanostní, pracovní a kariérovou dráhou, pracovními a životními strategiemi, možnostmi skloubení práce a rodiny v nedávné minulosti a naší současnosti, bariérami a překážkami, se kterými se ve své práci a osobním životě coby vědkyně setkávají, případně potýkají.

místo:  NKC – ženy a věda, Husova 7 , Praha 1
pořádá:  NKC – ženy a věda
kontakt:  seminare@zenyaveda.cz     tel.:  +420 222 222 322

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.