Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Konference "Break The Silence"

22.2.2019  Praha  | 

Spolek Common Law Society ve spolupráci s proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., Vás srdečně zve na konferenci a následný mini moot court k tématu sexuálního násilí, s názvem BREAK THE SILENCE, konanou 22. února 2019.

Více
feminismus.czČlánky › Ženy v ohrožení

Ženy v ohrožení

14. říjen 2002
Stránka o ženách na Infoservisu společnosti Člověk v tísni.

Ženy v ohrožení na Infoservisu společnosti Člověk v tísni.

Olga Sommerová: Postavit se patriarchátu
Kateřina Lišková: Muži a ženy na trhu práce
Lenka Nejezchlebová: Žádné dítě si nedokáže vymyslet zneužití
Lenka Kučerová: Žena jako zboží
Hana Malinová: Nakopnout holku, aby toho nechala (rozhovor)
Matyáš Zrno: Znásilnìní jako zbraò
Pravda a lež o domácím násilí
Přednáškový cyklus Ženy, muži a média

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.